Мандат

Stellar — загальнодоступна фінансова платформа, созданая бути відкритою і доступною кожному.

Цей документ показує довгострокові плани Foundation та протоколу Stellar.

Наша місія

Наша місія полягає в розширенні доступу до фінансових ресурсів та грамотності в усьому світі.

Коли у людини є доступ до фінансових послуг і впевненість, що вони працюють в його інтересах, він може самостійно покращувати своє життя. Нинішня фінансова система є занадто коштовною і складною, залишаючи мільйони людей на узбіччі.

Так само, як інтернет надає можливість всім бажаючим відправляти електронну пошту або створити блог, загальна фінансова платформа Stellar дозволяє легко надсилати, зберігати, і отримувати гроші, без великих комісій або проблем.

Відповідальність

Foundation відповідальна за:

 • Програми, що сприяють поліпшенню цифрової фінансової грамотності, фінансовані за рахунок грантів цифрової валюти і розподілу stellars.
 • Розробку безкоштовних інструментів і послуг, що забезпечують користувачам мережі і самої мережі функції, які можуть бути корисними для всього світу, але ще не впроваджені некомерційними організаціями.
 • Забезпечення того, що протокол Stellar залишиться у вільному доступі для всіх, хто захоче його використовувати.

Прозорість

Останні кілька років показали, що у всьому світі починається перехід на цифрові гроші і в даний час великі обсяги капіталу вже введені в економіку. Наша некомерційна організація покликана гарантувати, що ми як і раніше зосереджені на цілі навчання та надання доступу для такої кількості людей, яка тільки можлива. При розробці та впровадженні будь-яких програм ми подбаємо про те, що ніхто не є привілейованим гравцем в мережі або протоколі.

Щоб побудувати довіру в рамках спільноти і в нашій команді ми прагнемо до прозорості та інших гарантій. Тому, як частина нашої практики управління, в майбутньому будуть постійно і публічно доступні:

 • Суми окладів і гранти в stellar всіх співробітників
 • Щоквартальний бюджет
 • Механізм і подробиці різних програм розподілу stellar
 • Загальна кількість осіб, які взяли участь у програмі прямого розподілу і кількість розподілених stellars
 • Подробиці і прогрес розширення програми доступу, в тому числі кількість заявок, що надійшли, наданих грантів та графік розподілу
 • Детальна інформація та прогрес програми Bitcoin
 • Загальна кількість stellars що знаходиться у Foundation

Фінансування

Stellar Foundation отримав кредит в $ 3 млн від Stripe, який пізніше був погашений 2% від початкової кількості stellar. Foundation має право використовувати до 5% від початкових stellars для фінансування операцій (у тому числі для погашення кредиту).

Розподіл Stellar

Спочатку були створені 100000000000 stellar, які повинні бути розподілені в наступному порядку.

 • 50% для всього світу через програму прямої реєстрації
 • 25% для некомерційних організацій, щоб охопити якомога більше груп населення через розширену програму доступу
 • 20% для програми Bitcoin
 • 5% на операційні витрати

З метою забезпечення додаткової стійкості системи, некомерційні засновники і Stripe добровільно погодилися не продавати спочатку отримані (через гранти співробітників засновникам або через погашення кредиту) stellars протягом не менше п’яти років. Однак Stripe може продати через аукціон свої stellar, за умови, що покупці також згодні не продавати свої stellars протягом п’яти років, а чистий прибуток повертається Stellar Foundation.

Програма прямої реєстрації

50% від початкових stellar розподіляються через програму прямої реєстрації. Мета програми полягає в поліпшенні фінансової грамотності та доступу до фінансових послуг по всьому світу. Наша мета полягає в розподілі первинних 50 млрд stellar за три роки, але не більше ніж за 5 років.

Реєстрація для початкової програми прямого розподілу буде здійснюватися через Facebook. Ми використовуємо Facebook в якості початкового способу авторизації, так як це найбільша база цифрових особистостей, і наша мета полягає в охопленні максимальної кількості людей перед запуском розширення програми доступу. Тому нам необхідна система, яка дозволяє нам відсівати дублікати або спам акаунти.

Ми створили сайт, де може зареєструватися будь-який бажаючий. Ми також робимо зусилля для відсіювання шахрайських рахунків або людей з декількома обліковими записами Facebook. Після старту програми прямої роздачі Foundation почне роботу над альтернативними каналами для розподілу stellar, в тому числі SMS та іншими інтернет-каналами, для того, щоб відкрити доступ більшій кількості людей, які не мають облікового запису Facebook.

Люди, які беруть участь у цій програмі, отримають свої первинні Stellar на рахунок, який вони можуть використовувати, щоб дізнатися, як користуватися фінансовими інструментами онлайн. Крім того, навчаючись, вони будуть заробляти додаткові stellar.

Ми зобов’язуємося зареєструвати в програмі принаймні наступну кількість людей кожен місяць:

Місяць 1: 10 000 людей

Місяць 2: 20 000 людей

Місяць 3: 50 000 людей

Місяць 4–12: 100 000 людей у місяць

Місяць 12 и надалі: обмежено тільки технічними можливостями

Ми очікуємо ще більш широке поширення, обмежене тільки масштабністю мережі. Після того, як місячні ліміти будуть досягнуті, люди можуть бути розміщені в лист очікування і будуть допущені в програму як тільки з’явиться вільне місце. Кожен день ми будемо додавати в систему людей з листа очікування. Ми вважаємо, що Stellar найбільш корисний, коли його використовують групи взаємопов’язаних людей, тому, ми можемо додавати в систему людей на основі певних критеріїв, наприклад, географічного регіону, наявності локалізованих інструментів або кількості друзів в системі.

Програма розширеного доступу

25% від початкових Stellars буде відведено для грантів некомерційним організаціям. Мета некомерційної програми є бажання Foundation досягти груп населення, які в даний час не мають доступу до онлайн і мобільних каналах зв’язку, що використовуються у програмі прямої реєстрації.

Некомерційним організаціям буде запропоновано представити заявки на гранти з пропозиціями щодо поширення stellars серед груп населення. Процес подачі заявки на отримання гранту буде координуватися виконавчим директором і розглядається Foundation для затвердження. Всі спочатку зарезервовані кошти для некомерційної програми будуть розподілені серед некомерційних організацій не пізніше, ніж через 10 років з дня заснування Foundation. Додатковий час було виділено для некомерційної програми, так як ми вважаємо, що рівень проникнення стільникового зв’язку в країнах, що розвиваються, зростає так швидко, що додатковий час забезпечить людям, що живуть в цих регіонах, ширший доступ до програми.

Якщо ваша некомерційна організація зацікавлена в отриманні додаткової інформації, повідомте нам про це.

Програма Bitcoin

20% від початкових Stellar відведені для розповсюдження серед власників Bitcoin і Ripple (19% для BTC і 1% для XRP).

Ми зробимо знімок Bitcoin blockchain на певну дату і створимо підтверджуючу сторінку, яка дозволить власникам Bitcoin отримати їх пропорційну частку stellar, зарезервованих для цієї програми, після перевірки що вони дійсно контролюють свою адресу з цього знімка blockchain. Наприклад, користувач, який володіє 0,001% всіх BTC в знімку blockchain отримає 0,001% з stellar, відведених в рамках програми для власників bitcoin або 190 000 stellar.

Для власників BTC розподіл почнеться через 6 місяців після відкриття Stellar для громадськості. Foundation підтримуватиме підтверджуючий сайт протягом принаймні 3 місяців.

Для XRP ми зробимо знімок на блоці 6762000 (22 травня 2014). Будь-який власник менш ніж 7500000 XRP (~ $ 50 000 USD на той час) претендуватиме на участь у програмі. У кожного кваліфікованого держателя XRP є два варіанти участі:

 • Пропорційно: Як і тримачі bitcoin, тримачі XRP можуть претендувати на пропорційну частку stellar, що виділяються на цю програму (1%) і отримати до 1500000 XRP.
 • Пожертва: Тримачі XRP також можуть пожертвувати до 1,5 мільйона XRP на благодійність і отримати натомість рівну кількість stellar.

Наприклад: У Івана є 1000000 XRP на знімку 6762000 блоку, він може пожертвувати свої XRP на благодійні цілі, визначені в програмі та отримати 1000000 stellar за програмою Bitcoin. Або він може отримати його пропорційну частку stellar, що виділені на цю програму. Якщо у Івана є 0,001% від усіх XRP, то він отримає 0,001% від 1000000000 Stellar, що виділені держателям XRP, а це 10 000 Stellar.

Сторінка підтвердження XRP буде створена протягом 6 місяців після відкриття Stellar для громадськості і буде доступна принаймні 3 місяці.

Представники та члени правління некомерційних огранізації не зможуть брати участь в програмі Bitcoin з тими BTC або XRP, які вони мають під час подачі заявки. Якщо в програмі Bitcoin залишаться незатребувані Stellar після цього періоду, вони підуть в поточні фонди некомерційних організацій.

Створення Stellar

Для економічного зростання та компенсації втрачених Stellar, щорічно буде додатково створюватися 1% stellar. Ці нові stellar буде генеруватися на щотижневій основі і поширюватися через метод прямого голосування. Ми сподіваємося, що власники рахунків використовуватимуть stellar, що генеруються, для створення нових бізнес-моделей або для фінансування поточних.

Ось як працюватимуть нові stellar, створені за допомогою цього механізму.

Кожен учасник має можливість вибрати іншого учасника в якості свого кандидата на отримання нових stellar. Голоси підраховуватимуться відповідно до кількості Stellar на рахунку голосуючого. Наприклад, якщо у вас є 120 stellar і ви проголосуєте за Анну, це зарахується як 120 голосів для Анни.

Щотижня мережа буде визначати переможців. Переможцями стануть 50, які набрали найбільшу кількість голосів і отримали принаймні 1,5% голосів. Якщо жоден учасник не отримав більше 1,5% голосів, то ті 50, які набрали найбільшу кількість голосів, вважаються переможцями. Нові stellar розподілятимуться пропорційно між переможцями.

Якщо Foundation буде одержувачем нових stellar, вони можуть бути використані для підтримки наших операцій або продовження прямої реєстрації та розширення програм доступу.

Розробка програмного забезпечення

Одним з напрямків діяльності Foundation буде підтримка команди розробників програмного забезпечення з метою: а) підтримки програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке використовується в системі Stellar і б) створення безкоштовних некомерційних інструментів з відкритим вихідним кодом, що сприяють розвитку місії Foundation з розширення освіти і доступності . Це дозволить розробникам і користувачам завжди мати доступ до базових інструментів, які вони можуть використовувати для власних потреб.

Foundation матиме право в міру необхідності виділити stellar для винагороди розробників з метою прискорення розробки і підвищення безпеки платформи. Про такі програми і винагороди за знайдені помилки буде повідомлено в опублікованих квартальних бюджетах.

Рада директорів

Спочатку Foundation складатиметься з трьох членів, Патрік Коллісон, Джойс Кім, і Джед МакКалеб. Членами ради директорів є Кейт Рабойс, Джед МакКалеб, Патрік Коллісон. Рада буде розширена, принаймні до 5 членів до кінця 2014 року. Як і в більшості некомерційних організацій, члени ради директорів і радники не отримують компенсацію за свою роботу.

Обов’язки ради директорів

Обов’язками ради директорів будуть визначення місії і цілей Foundation, вибір виконавчого директора, забезпечення достатніх фінансових ресурсів для Foundation, забезпечення етичної чистоти Foundation.

Обов’язки виконавчого директора

Виконавчий директор відповідатиме за призначення інших керівних посад, у тому числі керівників фінансової, операційної, громадської, технологічної та інших структур, а також визначенні заробітних плат і заохочень для інших співробітників. Виконавчий директор та інші керівники, призначені ним, збережуть право на відставку в будь-який час за умови письмового повідомлення.

Компенсації для співробітників

Для того, щоб залучити й утримати кращих співробітників, Foundation повинна запропонувати конкурентноспроможні зарплатні та заохочення. Заробітна плата співробітників встановлюються Виконавчим директором і затверджується Радою директорів. Зарплата Виконавчого директора встановлюється Радою директорів. Співробітникам також пропонуватиметься stellar бонуси, які будуть схвалені незалежними членами Ради директорів. Всі співробітники Foundation матимуть графік розподілу stellar на чотири роки.

Продовження фінансування Foundation та аукціон

5% від первинної кількості stellar були виділені для фінансування операцій Foundation. Періодично Foundation продаватиме з аукціону частину цих stellar, щоб забезпечити оперативне фінансування Foundation. Аукціон відбудеться на розподіленої валютної біржі. Торги будуть проводитися по мірі необхідності, ми маємо намір проводити аукціони один раз на місяць.

Foundation також може приймати пожертви від громадськості.