Sziget 2016: нарешті про музику

Склалось враження, що цього року організатори навіть не пробували приховувати факту, що Острів давно став місцем «атмосфери» — комбінації схиблених людей, наркотиків та відсутності покарання за дрібні адміністративні порушення. Сказати, що це погано аж ніяк не виходить, бо цей неймовірний досвід повертає тобі частинку егоїста, якої бракує у ритмі життя casual 9to5. Про деградацію і режим фестивального берсерка скоро домонтую відео.

(Але) магія Острову дає збій, якщо ти не живеш у країні куди регулярно зазирають Foals чи Radiohead і першочергово ти їдеш саме на концерти і музику, а вже потім на Єгермейстер під Ашаном і танці у калюжах. Тому після ознайомлення з повним лайнапом, я щиро задумався продавати квиток. Звичайно, зараз ця ідея видається мені дурною, бо окрім неймовірних емоцій Sziget таки подарував справжні музичні діаманти.

Skunk Anansie

Мав дивний стереотип, що вони грають ліричні мєдляки. Тому, коли мене зустріла стіна звуку і підірвана вокалістка, то забув про зливу і вбиті кросівки. Повернувся додому і виконую роботу над помилками. Могют ще ветерани!

The Chemical Brothers (UK)

СВЯТИЙ КТУЛХУ! Одне з найкращих і найгучніших шоу у моєму житті. Комбінація аудіо і візуалки обережно знімають твій скальп, встромляють вінчик блендеру і вмикають його на повну потужність. Побачите десь їхню афішку — мершій купуйте квиток! (Рейвити у гумових будівельних чоботах є доволі цікавим досвідом)

Buika

Перша артисткиня (sic!), яка стала моїм відхиленням від мейнстрімних сцен. Просто неймовірний голос і живий бенд! Тут є все: джаз, соул, африканські мотиви. Агонь! Завдяки її виступу, я дізнався, що таки можу танцювати

Jain

Французька Grimes. «Жива» музика і ще класний виступ. Постійна робота з аудиторією, заміна власних семплів голосами людей з натовпу, зорбсерфінг. Ну і французи! Просто шалені французи, які почали співати натовпом ще до початку концерту. Окремо відзначу епізод, коли Jain анонсувала пісню «Paris», присвячену терактам у Парижі і уся зала почала співати Марсельєзу. Один з найбільш щирих і неймовірних моментів цьогорічного Sziget.

Попереджаю, що оце «Уіііііі» з вами тепер надовго.

Rilan & The Bombardiers

Натрапив на них, бо просто йшов за кебабом. Рок’н’ролл і драйв!

KOVACS

Нуар і крутота. Точно має зайняти місце Вайнхаус (НУ І ГОЛОСІЩЕ)

Editors

Для мене вони завжди гуртом-копією Interpol і однієї пісні («Munich»). Тому план був відповідний: дочекатись Мюніху і валити, бо увесь інши матеріал на записі не сприймався. Друга помилка після Skunk Anansie. Дуже моцний концерт. Було видно, що Editors подобалось грати і вони максимально викладувались. («Munich» таки шикарна наживо)

MUSE

Старічки зовсім замейнстрімились і втомились. Гарна технічна форма і майже повна відсутність емоції. RIP my teenagehood, короч.

UNKLE

І знову СВЯТИЙ КТУЛХУ! Складна і нервова музика, що іноді звалювалась у пост-рок. Навіть відверто лайнова накурена публіка не завадила хватануть катарсис.

Sigur Rós

Так, так: СВЯТИЙ КТУЛХУ! Під час концерту, енергія пулсуючими хуками добиває залишки твоєї свідомості після The Chemical Brothers/UNKLE і розчиняє їх у Всесвіті. Більше і не можу написати, бо це Сігур Рос — тут треба слухати наживо.

Perturbator

Офіційний постачальник DJ сетів для пекла. Зле і динамічне зло.

BOY

Так звучить улюблений светр і склянка какао. Музика в яку хочеться загорнутись.

Bloc Party

Той випадок, коли ти майже нічого не очікуєш від гурту, який слухаєш вже 10 років. Він давно став власним проектом соліста, останній альбом — провал, а басист і барабащик, який робив усю соль живим виступам, пішли.

Ти приходиш просто, щоб зрозуміти наскільки погано звучить останній альбом. Але ВНЄЗАПНО чуваки грають майже весь концерт старий матеріал. І тут вже хвиля ностальгії допомагає ігнорувати регулярні ляпи нової барабанкині, а мозок дістає усі тексти: ти співаєш і танцюєш.

Say Yes Dog

Музичний гурт з Люксембургу. Той факт, що в Люксембурзі є гурт вже викликає захоплення. Прикольні холодні танцулькі, які майже не відрізняються від запису.

M83

Вихід у відкритий космос і посадкою на Землю, коли лунають пісні з нового альбому.

Hackney Colliery Band

Брас бенди — це моя слабкість. А якщо в них ще грають розумні і гуморні люди, — це джекпот. Після виступу спустились в фанку і відіграли ще кілька пісень. Потім просто спілкувались з усіма охочими. Просто очуєнніші чуваки!

Rebeka

Найбільше відкриття цього Сігєту. Приклад, коли через мінімалістичну форму валить неймовірна енергія. Ну і просто дика солістка. Грали одночасно з Crystal Casteles в останній години фестивалю. Починали з 15 людей, а закінчили повний майданчиком. Рекомендую терміново додати їх в свою медіатеку!

На цьому все. Дякую, що дочитали!

Будь ласка, надсилайте свої зауваження щодо орфографії сюди: @bo_pavlo