METTA Offline Hizmetler İçin Dünyanın İlk Süper Uygulaması

Hepimiz halen günlük hayatımızda çoğunlukla offline hizmetlere ihtiyaç duymaktayız. Arabamız bozulduğunda tamirciye, hastalandığımızda hastanelere veya kliniklere gitmek gibi ana gereksinimlerimizden en önemlilerini offline servisler üzerinden gidermek bizim için tek çıkar yol olmaya devam etmektedir.

METTA Nedir?

METTA işte bu noktada bize çözümler sunma noktasında geliştirilmiş bir mobil platformdur. METTA geolokasyon yani konum belirleme ve ethereum tabanlı blok zinciri teknolojileri üzerinden kendi geliştirdiği platformla kullanıcılara bir çok çözüm sunmaktadır.

METTA projesi ile geliştirilen platformun önemli özellikleri; müşteri ile servis sağlayıcılar arasında mesajlaşma yazılımı sağlaması, kendi kripto para birimini oluşturması ve de alınan hizmet sonrası müşterilerden değerlendirme ve yorumlar alarak bunları sonraki müşteriler için feedback olarak sunmasıdır.

METTA Mobil Uygulaması

METTA bu platformu mobil olarak kullanıcıların hizmetine sunarak, müşterilerin akıllı telefonlar aracılığıyla bir çok offline hizmetten yararlanmasını sağlayacaktır. METTA telefon uygulaması son derece kullanıcı dostu ve basit bir arayüz ile piyasaya sürülecek olup yediden yetmişe teknoloji ile arası iyi olmasa bile her kullanıcı kitlesinin kolaylıkla kullanabileceği bir uygulama olmayı hedeflemektedir.

METTA ilk etapta platformu bünyesinde otomobillerle alakalı bakım, tamirat ve servis hizmetleri vermeyi planlamaktadır. Platformun piyasaya sürülmesinin akabinde diğer hizmetlerle alakalı da çalışmalarına devam edecek olan METTA ekibi orta vadede ise özellikle sağlık hizmetleri, elektronik tamirat işleri ve ev kiralama / satış işleri gibi gene popüler offline hizmetlerin listelenmesine ağırlık verecektir.

METTA Pazar Araştırmaları

METTA pazar araştırmasını Rusya’da yapmış olup, başlangıç noktası olarak otomobil hizmetlerini seçmesinin sebebi bu sektörün Rusya’da 2016 yılında toplam 8.73 milyar dolarlık bir pazara sahip olmasıdır. METTA’nın ilk hedefi bu pastadan yılda yüzde birlik bir oranda pay almak ve ivmeli bir şekilde diğer pazarlara da dahil olmaktır. Gene global piyasaya açılmak METTA’nın hedefleri arasındadır.

Değerlendirme Teşvikleri

METTA hizmet sağlayıcı ile hizmetten faydalanan arasında hizmet kalitesinin ön planda olacağı “Smart Contract”a dayanan bir ödeme sistemi sunar. Hizmet sağlayıcılar için reklam yapmanın tek yolu iyi hizmet vermektir. Böylelikle müşterilerin yapacağı değerlendirmeler bir sonraki müşteriler için tek referans noktası olacaktır. METTA bu değerlendirme sistemini gene değerlendirme yapan müşterileri ödüller ile teşvik ederek sürekli ve kullanışlı bir hale getirir.

METTA Token Satışı

Pre-ICO tarihi: 20 Kasım 2017- 19 Kasım 2017

ICO tarihi: 1 Ocak 2018- 1 Şubat 2018

Token Sayısı: 300.000.000

Token Birim Fiyatı:

1 Mettacoin=0.000138 (Pre-ICO)

1 Mettacoin=0.00022 (ICO)

METTA ile ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki linklere göz gezdiriniz:

Forum Ana Başlık: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2361001.0

Websitesi: https://metta-ico.com/

Medium: https://medium.com/@mettaplatform

Facebook: https://www.facebook.com/pg/mettaplatform

Twitter: https://twitter.com/mettaICO

Telegram: https://goo.gl/3Nfb6P

Whitepaper: https://metta-ico.com/docs/whitepaper-metta-en.pdf


Hazırlayan: Pearon

ETH: 0x72960fe7872C575A3e3c55F8eaF7326691716929

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.