תיקון תריסי עץ — כל המידע

כאשר ישנם מגוון מוצרים לבית שהתפתחו המון במרוצת השנים, אנו עדים לכך שההיסטוריה חוזרת והכוונה היא לסוגי התריסים והחלונות שהכרנו לפני כמה עשורים טובים. תריסי העץ, חזרו אלינו בגדול מתוך הצורך ל האדם לחזור לטבע, במיוחד כשהוא חי באזורים אורבניים ומעוניין בפינה הכפרית הקטנה שלו, מן פיסת גן עדן קטנה וחמימה. למרות שרובנו אוהבים את המראה של תריסי העץ, כשר נתקין אותם נדאג גם שיהיה מי שיבצע עבורנו תיקון תריסי עץ. במידה ולאחר שנים, התריס שלכם התקלקל, יש לפנות לחברה ממנה הזמנתם את התריס, אפילו אם פגה האחריות, כך שתוכלו לקבל תיקון מקצועי של תריס העץ שלכם.

תקלות נפוצות בתריסי העץ הם למשל בתריסי הגלילה העשויים עץ, כשאר רצועה נקרעת מרוב שימוש, או שהמנוע התקלקל ויש להחליפו. יש לשמור על תחזוקה נכונה של תריס גלילה מעץ, כמו לא להוריד אותו כשיש חפץ מסוים ברצפה והתריס ייסגר עליו, מה שמעקם את השלבים והורס גם את המנוע.

תריסי הזזה- האופנה של פעם חוזרת בגדול

מי לא הכיר את תריסי הזזה מעץ, מבית אבא?, אלה היו תריסים שהיינו רואים בשנות ה-60–70, לא היו בהם הרבה תקלות וניתן להשתמש בהם בקלות באמצעות הזזתם על המסילה. תריסים אלה, הם בעלי רפרפות. התקלה הנפוצה ביותר בתריסי ההזזה, היא התפוררות של התושבות. מה שניתן לעשות הוא להחליף את התושבות הישנות בחדשות. גם שלבים עשויים להתקלקל עם הנזק של השנים, כך שניתן להחליף שלבים בשלבי עץ חדשים.

תחזוקה לא נכונה, עשויה לגרום לקלקול בכל סוגי תריסי העץ, מה שיצריך תיקון תריסי עץ. יש לציין כי לא כל אחד מתמחה בתיקון של תריסים העשויים מעץ ויש לברר היטב על פי שנות הוותק והמלצות מי בעל מקצוע אמין.

תקלות נפוצות בתריסי הזזה

ניתן למצוא תקלות שונות של תריסי הזזה מעץ, כגון קושי בפתיחה וסגירה של התריסים, מה שמראה על בעיה בגלגל התריס ויש להחליפו. מומלץ להתאים בדיוק את הגלגל, כך שניתן יהיה להחליפו באותו סוג גלגל. גם תריס שלא נסגר או נפתח, הינו מצב נפוץ של תיקון תריסי הזזה. בתריסים מסוג הזה, ישנו מנוף האחראי על פתיחה וסגירה של השלבים. יש לתקן או להחליף את החלפים השונים שניזוקו ולהיזהר, לא להפעיל כוח רב על החלפים השונים בתריס כך שהנזק יהיה גדול יותר. אם תדעו לתחזק נכון את התריסים וכן, תדאגו לתיקון מהיר, תיהנו מתריסי עץ איכותיים לשנים.

Like what you read? Give Peled wood a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.