Візит до Сполучених Штатів Америки

Гілларі Клінтон передала вітання українському народу з нагоди 25-річчя незалежності

Зустріч Марини з Мішель Обамою

Під час прийому від імені Першої Леді США Мішель Обами жінки обговорили проекти, якими вони займаються. Їхня діяльність як матерів — схожа: Мішель опікується питаннями освіти дівчат-підлітків, Марина — допомогою у здобутті освіти та соціалізації дітей з інвалідністю.

Впевнений, жіноча солідарність — надпотужна рушійна сила.

Інтерв’ю телекомпанії CNN

Зустріч з Генеральним Секретарем НАТО

Подальша реформа оборонного сектора України і досягнення стандартів НАТО стали предметом розмови з Генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Поінформував Генерального секретаря НАТО про ситуацію на Донбасі. Санкції проти Росії мають бути продовжені до повного виконання нею Мінських домовленостей. Вдячний Єнсу Столтенбергу за підтримку цієї позиції Північноатлантичним Альянсом.

Зустріч з Бараком Обамою

Під час участі в 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбулася розмова з Президентом США Бараком Обамою.

Ми мали можливість обговорити подальші кроки щодо імплементації Мінських домовленостей, координацію наших дій щодо формування «дорожньої карти» реалізації цих домовленостей, пріоритети безпекового компоненту Мінська та місце і дати реалізації політичних частин мінського процесу.

Також подякував Бараку Обамі за підтримку США реформ в Україні.

Зустріч з Президентом Словацької Республіки

Андрей Кіска запевнив у твердості позиції Словаччини щодо поваги суверенітету та територіальної цілісності України, а також наголосив на незмінній підтримці продовження політики санкцій проти Росії.

Президент Словаччини, як країни головуючої у Раді ЄС, також запевнив у активній позиції Братислави в питанні надання безвізового режиму для громадян України

Переговори із директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду

Зустріч з Президентом Угорщини

Зустріч з Яношем Адером

Янош Адер підтвердив незмінність підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, а також продовження політики санкцій щодо Росії.

Виступ на Засідання Генеральної Асамблеї ООН

Терористична складова неоголошеної гібридної війни Росії проти України є очевидною. Такі дії Росії зневагою до століттями напрацьованих принципів міжнародних відносин, їхніх писаних і неписаних правил і етики. Це нівелювання дипломатії як такої.

Держава-окупант не обмежує себе бойовими діями тільки на Донбасі. Вона також здійснює свою репресивну політику в Криму.

Судова та пенітенціарна система в Криму були перетворені Росією в знаряддя репресій. Як це вже було багаторазово в історії, більшість жертв — це кримські татари і українці.

Необхідно продумати механізми офіційної фіксації доказів агресії одних держав проти інших та передбачити чітку відповідність відповідно до принципів Статуту ООН.
Необхідно провести реформування Ради Безпеки ООН та обмежити право «вето» під час ухвалення рішень щодо попередження та врегулювання конфліктів та призупиняти право «вето» у випадках масових злодіянь, а також у випадку, коли держава-член Ради Безпеки ООН є стороною у спорі.

ООН настав час виробити серйозні запобіжники проти зловживання окремими країнами-членами довірою решти світового співтовариств.

Виступ на засіданні високого рівня Ради Безпеки ООН по Сирії

Брак реакції з боку ООН на збройну агресію Росії проти України та окупацію Криму дозволила Росії сьогодні використовувати півострів як військовий форпост для здійснення військової операції в Сирії. Оскільки там вирує війна, значна кількість російських військових сил та засобів перекидається в Сирію кораблями, що базуються в Криму.

Все це ще раз засвідчує, що існує абсолютно невідкладна й критична необхідність реформування Ради Безпеки, насамперед у плані застосування права вето. Жодне вето не повинно блокувати дії Ради, коли вона має реагувати на ситуації, пов’язані з масовими злочинами.

Цей конфлікт дуже нагадує ситуацію в Україні, що залишається «полігоном» для випробування Росією таких підходів.

71 сесія Генеральної Асамблеї ООН

Зустріч з Прем’єр-міністром Австралії

Під час 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку з Прем’єр-міністром Австралії Малкольмом Тернбуллом скоординували подальші спільні кроки щодо визначення оптимального міжнародно-правового механізму для притягнення до відповідальності винних у збитті літака рейсу МН17.

У Нью-Йорку Марина зустрілась із пані Бан, на щорічному прийнятті від імені дружини Генерального секретаря ООН.

Зустріч з Віце-президентом США Джозефом Байденом

Також подякував США за посилення санкцій проти Росії. Ми домовилися активізувати дипломатичні зусилля для припинення російської агресії проти України

Зустріч з Президентом Турецької Республіки

Обговорили стан виконання домовленостей, досягнутих у ході п’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, зокрема у сфері лібералізації торгівлі

Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що Туреччина й надалі надаватиме Україні підтримку у питанні відновлення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави як у двосторонньому, так і багатосторонньому вимірах.

Він також підкреслив, що відновлення діалогу з Росією не вплине на позицію Туреччини щодо невизнання анексії Криму і засудження порушення прав кримських татар.

Зустріч з Президентом Латвії

Подякував Латвії за послідовну підтримку надання українцям безвізового режиму, а також — політики санкцій щодо Росії через її агресію проти України.

Також домовилися посилити співпрацю двох країн на міжнародному рівні та у рамках міжнародних організацій.

Звернувся до Раймондса Вейоніса з проханням сприяти розслідуванню українськими правоохоронними органами справ щодо представників колишньої влади та поверненню до України конфіскованих латвійським Урядом грошей.

Зустріч з Президентом Хорватії Коліндою Грабар-Кітарович

Висловив сподівання, що новий Уряд, який буде сформований за результатами дострокових парламентських виборів у Республіці Хорватія, продовжить курс офіційного Загреба на підтримку територіальної цілісності й суверенітету України.

Президент Хорватії відзначила, що її країна є другом і партнером України.

Колінда Грабар-Кітарович також зазначила, що Хорватія має досвід післявоєнної відбудови та реінтеграції тимчасово окупованих територій, який може бути корисним для України.

Зустріч з Прем’єр-міністром Нової Зеландії Джоном Кеєм

Подякував Джону Кею за тверду позицію Нової Зеландії на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і за засудження агресії Росії щодо нашої держави.

Зустріч з Президентом Аргентини Маурісіо Макрі

Вдячний Президенту Аргентини Маурісіо Макрі за конструктивну зустріч. Між іншим, президенти наших країн не зустрічалися впродовж останніх 16 років.

Україна завжди пам’ятатиме — Аргентина була єдиною з країн Латинської Америки, яка у лютому 1921 року визнала Українську Народну Республіку і встановила з нею дипломатичні відносини, а також першою з латиноамериканських країн визнала незалежність України 5 грудня 1991 року.

І Україна, і Аргентина зацікавлені у розвитку двосторонньої торговельно-економічної співпраці в таких напрямках, як енергетична сфера, ракето-космічна та авіабудівна галузь, а також сільське господарство.

На полях Генеральної Асамблеї ООН

Зустріч з з Прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе

Подякував Главі японського Уряду Сіндзо Абе за незмінну позицію Японії щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, у тому числі в рамках головування країни у «Великій сімці».

В ході зустрічі обговорили хід реалізації домовленостей, досягнутих під час мого офіційного візиту до Японії в квітні цього року. Відзначили важливість прискорення спільної роботи з визначення масштабних проектів в Україні у сфері енергетичної безпеки, інфраструктури та екології для залучення японських фірм та інвесторів.

Участь у відкритті 71-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй

У складі української делегації — Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, Заступник Глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв. Також присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполучених Штатах Америки Валерій Чалий.

Зустріч з Гілларі Клінтон

Проінформував Гілларі Клінтон щодо ситуації на Донбасі. Наголосив, що сьогодні Україна бореться за свободу і демократичні цінності, які об’єднують весь цивілізований світ.

Кандидат у Президенти США зазначила, що за останній час Україна досягла важливого прогресу у здійсненні реформ і висловила свою підтримку у їх продовженні.

Гілларі Клінтон також передала вітання українському народу з нагоди 25-річчя незалежності.

Зустріч з представниками єврейських організацій США

Україна сподівається на продовження підтримки з боку США, зокрема у військово-технічній співпраці.

Про це говорили на зустрічі з представниками єврейських організацій США.

Також йшлося про ситуацію на сході України та порушення прав людини на окупованих територіях.

Запросив представників єврейської громади США взяти участь у заходах до 75-их роковин трагедії Бабиного Яру, які заплановані на 29 вересня за участі багатьох іноземних делегацій.

Зустріч з з Еміром Держави Катар

Запросив катарську сторону ефективно долучитися до діяльності новоутвореної Національної інвестиційної ради України та наголосив на зацікавленості в участі інвесторів з Держави Катар в приватизації державних підприємств в Україні.

Окрема увага була приділена залученню українських компаній до масштабних інфраструктурних проектів, які здійснюються Урядом Катару.

Виступ на засіданні високого рівня Генасамблеї ООН

Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності та скоординованих зусиль. Тому сьогодні я б хотів висловити свою солідарність з тими, хто, проти своєї волі, був змушений покинути рідні домівки.

Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об’єктів в сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів

Російська збройна агресія змусила близько 1,8 мільйонів українців шукати нового дому в межах країни. Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення.

Зустріч з представниками бізнесу

Зараз правильний час і місце для інвестування в Україну — про це говорили під час зустрічі з представниками бізнесу США.

Інвестори сьогодні відкривають для себе український ринок і мають прекрасну нагоду розвивати свої виробництва в нашій державі. З останніх прикладів — успішний запуск промислового вантажного комплексу американської компанії Bunge в Україні.

Бажаю, щоб в один прекрасний день заголовки в газетах про Україну були не про обстріли на Донбасі, але про можливості для міжнародного бізнесу на сході Україні, в тому числі в українському Криму

Зустріч з представниками української громади США

Українська діаспора США

Символічно, що я вдруге розпочав свій візит до США зі спілкування із закордонними українцями Америки.

Вдячний представникам української громади США за те, що лишаєтеся небайдужими, об’єднаними, за те, що так любите Україну і готові за неї боротися

Під час зустрічі в Українському інституті Америки у Нью-Йорку торкнулися широкого кола питань. Зокрема, спільної роботи з продовження та розширення санкцій проти агресора, а також посилення обороноздатності України. У тому, що за два роки наша держава зуміла відновити Збройні Сили, є значна заслуга українців Америки

Прибуття до міжнародного аеропорту ім. Дж. Ф. Кенеді, місто Нью-Йорк
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.