Yoksa siz hala makyaj temizleyiciye para mı veriyonuz 😡😡😡

Tekrar merabaaaaağ 🌼

Bugün size aşırının aşırısı memnun kaldığım bi makyaj temizliyici tarifi vericem. Tarif demeye de dilim varmıyo çok basit çünkü ama bi yandan da havalı oluyo. Sjdjdjd. Ay neyse ne diycem dağılıyom hemen, ben eyeliner olarak Wet’n Wild’ın waterproof eyeliner’ını kullanıyodum. Aranızda daha evvel kullanan var mı bilmiyorum ama inanılmaz dayanıklı bi yapısı var, mesela ıslak mendille çıkarmak neredeyse imkansız! Bende göz makyajı temizleyici iki ürün vardı, biri daha su bazlı diğeri yağ bazlı. Su bazlı olan zaten imkanı yok çıkarmıyo eyeliner’ı, gözlerimi oyuyorum böyle, acıyodu artık ama yok, cıks, çıkmıyodu. Yağ bazlı olansa ilki kadar olmasa da yine uğraştırıyodu ve iğrenç yağlı bi his bırakıyodu. Dedim allah belanızı versin şeref yoksunları. Sinirli biriyim çünkü biliyonuz. Sonra bu tarife denk geldim ve denemeye karar verdim, hay bunu akıl edenin ben o güzel beynini seveyim be, bi daha da hiiiç makyaj temizleyiciye para vermem yani keriz miyim ben, yani kerizim ama o kadar da değil, dozunda kerizim.

Bu makyaj temizleyicinin üç avantajı var; birincisi müthiş temizliyo, ikincisi yağ içermesine rağmen ciltte hiç yağlı bir his bırakmıyo, üçüncüsü minimum düzeyde kimyasal içeriyo ki o da bebe şampuanı zaten 🍼

Malzemeler

  • 1/4 Amerikan cup (1 tam Amerikan cup 236 ml aslında ama ama onu nasıl ölçcez Polina manyak mısın derseniz 200 ml gibi düşünün, su oranını artırmak etkisini azaltacaktır çünkü, 50 ml falan oluyo) içme suyu
  • 1 yemek kaşığı (15 ml) zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı bebe şampuanı (Ben Dalin kullandım, aynı zamanda cruelty free çünkü 🐰)

Nasıl yapıyoruz, hepsini bi şişeye koyup kullanmadan evvel çalkalıyoruz, hepsi bu mihih 🤗

Yapın bunu he, yazıyoz o kadar, aşırı kolay kızım aklınızı kullanın aklınızııı sksjsjs. Ay hadi umarım siz de benim gibi memnun kalırsınız.

Hoşçakalııığn 💜😻🤗

Not: Bu arada hindistan cevizi yağını bir pamuğa alarak da kolaylıkla çıkartabilirsiniz göz makyajını. Fakat ben onun bıraktığı o yağlı histen pek hoşlanmadım, yine de aklınızda bulunsun.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.