Witaj na Medium

Medium to platforma stworzona zarówno dla małych historii, które poprawią Ci humor, jak i manifestów, które zmienią świat. Korzystają z niej wszyscy od profesjonalnych dziennikarzy po kucharzy-amatorów. Jest prosta, piękna, sprzyja współpracy i pomaga znaleźć odpowiednich odbiorców tego, co masz do powiedzenia.

Poniżej przedstawiamy kilka porad na początek, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać możliwości Medium.

1.

Załóż konto na Medium

Kliknij przycisk Sign in/Sign up w prawym górnym rogu i załóż swoje konto na Medium korzystając z konta Facebook, Twitter, Google lub adresu
e-mail.

2.

Obserwuj użytkowników, tagi i publikacje

Gdy spodoba Ci się tekst, możesz obserwować jego autora, a jego teksty i polecenia będą pojawiały się na Twojej stronie głównej. W podobny sposób możesz obserwować publikacje oraz tagi — znajdź swoje ulubione i dodaj je do obserwowanych.

Sprawdź naszą oficjalną polską publikację Medium po polsku i tag Polish.

3.

Czytaj, polecaj teksty i zostawiaj komentarze

W Medium wierzymy, że interakcja pomiędzy czytelnikiem i autorem jest potrzebna, aby rozwijać ciekawe pomysły i historie, dlatego stworzyliśmy kilka prostych narzędzi, które to umożliwiają.

Gdy spodoba Ci się historia na Medium, wciśnij przycisk Recommend, by polecić ją Twoim obserwującym i pomóc jej trafić do nowych czytelników. Możesz też zostawić autorowi komentarz pod jego tekstem.

4.

Dziel się Twoimi historiami i pomysłami

Medium wykorzystuje bardzo prosty interfejs, by nie przeszkadzać Ci podczas pisania. Zobacz, jak wiele możesz z nim zrobić—kliknij na swój awatar w prawym górnym rogu i wciśnij New story lub zacznij pisać bezpośrednio z Twojej strony głównej. Gdy będziesz gotów, opublikuj swój post, a my udostępnimy go Twoim obserwującym.

Nie musisz pisać sam. Medium umożliwia stworzenie publikacji — zbioru historii, przemyśleń, manifestów na jeden lub wiele tematów. Możesz nadać jej nazwę i opis, dostosować jej wygląd, a następnie wybrać współautorów i tworzyć ją z innymi osobami. Jeśli chcesz, możesz współtworzyć również inne publikacje. Zobacz, jak wyglądają nasze publikacje: Medium po polsku, Nasza historia oraz Centrum pomocy.

5.

Obserwuj Medium Polska

Bądź na bieżąco z wszystkimi nowościami na Medium i czytaj najlepsze polskie teksty. Obserwuj naszą publikację Medium po polsku, współtworzoną przez polskich użytkowników Medium i blog Nasza historia, gdzie piszemy o nowościach na Medium, a także sprawdź nasz profil na Twitterze i Facebooku.

Więcej porad dotyczących konkretnych funkcji znajdziesz w naszym Centrum pomocy.

Witaj na Medium!

--

--

--

Move thinking forward

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Medium Polska

Medium Polska

Move thinking forward

More from Medium

a writing prompt for when you’re stuck in the doctor’s office

In the blink of an eye

A Fun Way To See What Psychotherapy Is Like!

Is Music Journalism Dying?