Reakcie na Andreja Kisku nevstúpiť do straníckej politiky

Progresívne Slovensko (novovznikajúca strana často spájaná s A. Kiskom)

Sme presvedčení, že Andrej Kiska je najlepším prezidentom v histórii SR a považujeme za dôležité, aby sa aj v nasledujúcom období vedel sústrediť na kvalitný výkon úradu.
Hoci Progresívne Slovensko vyznáva mnohé z hodnôt, ktoré reprezentuje prezident Kiska, jeho vznik a budúcnosť nesúvisí s prezidentovým politickým pôsobením. Stojí na širokej skupine ľudí, ktorí chcú pohnúť Slovensko vpred. Dopyt po pozitívnej politike tu jednoznačne je

Miroslav Beblavý (nezaradený poslanec, spolupracuje s Progresívnym Slovenskom)

Andrej Kiska vykonáva svoju prezidentskú službu veľmi dobre a dúfam, že ju bude vykonávať čo najdlhšie. Stranícka politika na Slovensku je veľmi brutálna, a preto sa mu nečudujem, že do nej nechce vstúpiť (SITA)

Igor Matovič (šéf OĽaNO-NOVA)

Rešpektujem rozhodnutie prezidenta Kisku. V boji proti skorumpovanej vláde nám to však komplikuje situáciu, pretože bol predpoklad, že by prezident Kiska urobil novú dobrú politickú stranu (hnonline.sk)

Veronika Remišová (OĽaNO)

Prezidentovi k rozhodnutiu gratuluje. Niet divu, že pán prezident nechce zakladať stranu, rodina a deti sú dôležitejšie ako politika. To len potvrdzuje, že ľudí, ktorí by chceli ísť do politiky nie kvôli vyciciavaniu štátu, ale kvôli službe ľuďom, je ako šafranu. Nuž, budeme si musieť vystačiť s tým, čo máme, spojiť sily a ukázať ľuďom, že existuje alternatíva, ktorá bude robiť politiku čestne a odborne (SITA)

Martin Glváč (predseda poslaneckého klubu Smer)

Keď sa pán prezident rozhodne ísť do parlamentnej politiky, nech sa páči, každý môže. Keď bude chcieť zostať prezidentom, nech sa páči, sú tu voľby. Mne neprislúcha vôbec hodnotiť jeho rozhodnutie (hnonline.sk)

Boris Kollár (šéf Sme rodina)

Vedel som o tom, už pol roka zhruba, že Kiska nevstupuje do politickej strany a že bude opäť kandidovať za prezidenta. Ak by sa stal lídrom napríklad Progresívneho Slovenska, malo by ďaleko väčšie šance na veľký úspech. Chápem rozhodnutie prezidenta. Bolo logické, čo spravil (hnonline.sk)

Béla Bugár (predseda Most-Híd)

Je to jeho osobné rozhodnutie, do toho by nikto ani hovoriť nemal. Ja si myslím, že je veľmi dôležité preňho, aby sa rozhodol aj v prospech rodiny. Vznikali také otázky, či by sa mala rodina presťahovať do Bratislavy. Ja beriem na vedomie jeho rozhodnutie. Možno aj turbulencie, ktoré posledný mesiac boli okolo pána prezidenta sa trošku zjemnia, ale to len odhadujem (hnonline.sk)

Anton Hrnko (podpredseda SNS)

Je to logické, nebolo by úplne dôstojné, aby ako najvyšší ústavný činiteľ, hlava štátu, sedel napríklad potom v parlamente ako poslanec. Je to jedno z mála jeho štátnických rozhodnutí (hnonline.sk)
Show your support

Clapping shows how much you appreciated Politická komunikácia’s story.