foto parlamentnelisty.sk

Sulík vs. Fico. Drogové prestrelky.

V posledných dňoch zamestnáva médiá slovná (krčmová) prestrelka premiéra Roberta Fica a predsedu SaS Richarda Sulíka o tom, kto berie alebo neberie drogy. Z tých odkazov, ktoré svedčia o úrovni tejto diskusie, vyberáme:

R. Fico:

„Prepáčte, ale ja som už naozaj veľmi otvorený človek a poviem to teraz úplne vážne. Myslím si, že hlavný problém, ktorý v SaS majú, to nie sú názorové rozdiely, to sú drogy. Hovorím to úplne vážne”
“Asi bolo priveľa bieleho prášku na stole, a hovorím to úplne vážne s plnou zodpovednosťou. Budem to hovoriť o každom jednom opozičnom politikovi, pretože my hovoríme na základe faktov, nie na základe ohováraní,”
“Preto mám len jednu jedinú otázku. Choďte, prosím, za pánom Sulíkom a spýtajte sa ho, aké bolo menu na večierku 27. júla 2016 a viac sa k tejto nebudem vyjadrovať”

R. Sulík

“Neviem presne, čo Robert Fico myslel bielym práškom, či kokaín alebo pervitín, ja toto neovládam, v živote som sa ich nedotkol, a preto je jasné, že test je negatívny”
Ľubomír Galko dal ponuku, že si tiež dá urobiť drogový test, ale ako dvojička s ním má ísť minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). “Laboratórium si môže vybrať tento pán sám”

Toto je len malý výber toho, čoho sme boli svedkami od minulého piatku.

R. Sulík na včerajšej tlačovej konferencii opäť pohrozil ďalšou žalobou, podobne ako v prípade Michala Havrana, ak R. Fico svoje vyjadrenie nezoberie späť.

U Sulíka si začíname pomaly zvykať, že sa vyhráža žalobami na všetky strany. Rovnako to však robieva aj premiér Fico. Paradoxné je, že práve Sulík neváha obviniť iných ľudí z toho, že berú drogy. Toto je vyjadrenie z nedávnej diskusie Denníka N, kde bol hosťom spolu s Michalom Havranom:

„Pán Havran, menej trávy by vám pomohlo. Menej húliť, to fakt pamäti pomáha“
foto DenníkN

Všetky tieto udalosti sa udiali v relatívne krátkom časovom rozmedzí.

Popri všetkom tomto “drogovom” naťahovaní sa, však zostávajú v pozadí reálne témy a problémy.