Be fit!

Polki oszalały, odkąd na Polskiej scenie publicznej pojawiła się Ewa Chodakowska. Zaczęło się od niewinnego romansu, a obecnie przypomina twór rzędu sekty. Ale o co chodzi?! O wywyższeniu wcześniej wspomnianej kobiety do bogini fitnessu. Chodakowską albo się kocha, albo nienawidzi. Można być zafascynowanym jej pracą, albo wyśmiewać wszystko co robi. Po której jestem stronie? Na początku postaram się zachować neutralność.

Trudno uwierzyć, ale może ktoś nie wie kim jest Ewa Chodakowska. Obecnie uchodzi za najpopularniejszą trenerkę fitness w Polsce. Posiada ponad milion facebookowych wyznawców. Chodakowska spotkała się z duża falą krytyki, kiedy w materiałach z jej autorskimi treningami, niektóre ćwiczenia wykonywała niepoprawnie technicznie. Na nieprzychylnych facebookowych stronach ludzie udowadniali, że treningi z Ewą Chodakowską są po prostu kontuzjogenne. Zaczęto wątpić w jej kompetencje. Aby nie zostać kompletnie zdyskwalifikowaną w fitnessowym środowisku, Chodakowska opublikowała na łamach teleshow.wp.pl certyfikat o ukończeniu dwuletniej szkoły fitnessu w Grecji z oceną „excellent”.

Jej kariera przypomina powiedzenie „Od pucybuta do milionera” i coś w tym jest. Chodakowska zaczynała jako sprzątaczka a obecni zna jak chyba cała Polska. Skąd ten fenomen? Na pewno dzięki doskonałemu rozumieniu jak ważnym narzędziem w obecnych czasach jest Facebook i bezpośredniej komunikacji z fankami, którą owe narzędzie zapewnia. Chodakowska od początku bezpośrednio zwracała się do swoich fanek. Zanim uzbierała milion polubieni, starała odpisywać na każdą prywatną wiadomość- wiem, bo pytałam o buty, a odpowiedź dostałam następnego dnia. ;)

Chodakowską można zobaczyć na ekranie Kuchni plus, gdzie prowadzi program o zdrowym trybie życia. Wcześniej na antenie TVNu przeprowadzała metamorfozy kobiet, które nie wpasowywały się ówcześnie w przyjęty kanon piękna. Wydała kilka książek, a na codzień pracuje jako trenerka fitness.

Na koniec przyznam szczerze, że nie przepadam za Chodakowską. I nie wynika to z faktu, iż jestem Polką, a przecież Polacy nienawidzą ludzi, którzy osiągnęli wiele w swoim życiu. Zawsze pałamy niechęcią do tych, którzy zarabiają więcej, mają więcej lub są bardziej atrakcyjni niż my. Tak, uważam, że jesteśmy bardzo zawistnym narodem i ciężko mi żyć w takim społeczeństwie… Jednak do sedna. Nie stałam się wierną, zaślepioną fanką Chodakowskiej jedynie z tego względu, iż mam pewne doświadczenie z fitnessem i sama dostrzegłam techniczne błędy pani trener.

Jednak jest jeden fakt, który niezmiernie mnie cieszy. Otóż Polki zaczęły o siebie dbać! Siłownia przestała być domeną mężczyzn. Kobiety zaczęły ćwiczyć, biegać, aktywnie spędzać czas. Do tego zwiększyła się świadomość i pomału zaczynamy zwracać uwagę na to co i jak jemy. Na szczęście kobiety, które uważają się za zbyt duże, zastąpiły głodówkę zrównoważoną, zbilansowaną dietą, która w połączeniu z ćwiczeniami chroni je od efektu jojo. Zamiast nieustannie strać się dopasować we wszystkim Zachodowi, Polki powiedziały-nie- otyłości i za sprawą takich ludzi jak Ewa Chodakowska odkryły przyjemność z pracy nad swoim ciałem.

Aleksandra Bagińska

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.