Bu yıl, değerli markalarımız adınıza çocuklarımızın içini ısıttık çünkü en güzel hediye sevgidir!

2021 yeni yıl kutlamamızı değerli markalarımız adına; coğrafyamızın soğuk ikliminde yaşayan yavrularımıza armağan ettik.

Yavrularımızın içini ısıtırken, yüreklerine gülücükler saçılan bir yıl olması umuduyla; bu yeni yılda daha önce hiç pasta yememiş birbirinden güzel çocuklarımıza @pastamizicocuklaruflesin ile beraber yeni yıl kutlamasını yaşattık.

2021'i karşılamak için birlikte mumlar üfledik, pastalar yedik ve #KışÜşütürBizIsıtalım diyerek 40 çocuğumuza sıcacık bir kış yaşayabilmeleri için botlar & montlar hediye ettik.

Positive Ailesi
En Güzel Hediye Sevgidir…


Yaklaşık 6 ay gibi kısa sürede Şok Marketler’in, market raflarını stok olarak kullanan adrese teslim projesini hayata geçirdik.


Türkiye finans sektörünün lider kurumlarının katılımıyla gerçekleşen, finans sektörünün en prestijli ödüllerinin sahiplerini bulduğu IDC 2019 Finans Teknoloji Ödül töreninden, Türkiye’de bir ilke imza atan kapalı devre ödeme ve yönetim sistemi EventPayPro ödülle döndü.

Global araştırma şirketi International Data Corporation (IDC) Türkiye’nin bu sene beşincisini Sabancı Center’da düzenlediği IDC 2019 Finans Zirvesi ardından, Finans Teknoloji Ödülleri lider kurumların katılımları ile gerçekleşti.

Yılın en iyi finans teknoloji projelerinin başvurularının tamamlanması ardından, CxO’lardan ve finans kuruluşlarının üst düzey yöneticilerden oluşan jüri ekibi değerlendirmeleri ile 36 lider kurum arasından finale kalanlara ödülleri verildi.

Finansın en prestijli ödülü, IDC Finans Teknoloji 2019 ödülleri kapsamında…


Milliyet, Eylül 2019'da yayınlanmıştır.

2005'ten beri dijital dünyadaki uzmanlığımızla, yeniliğe ve gelişime olan tutkumuzu merkeze alıp, yüzlerce başarılı projedeki deneyimlerimizi birleştirerek 2018 Mayıs ayında etkinlik sektörüne özel olarak EventPayPro festival ödeme ve yönetim sistemini geliştirdik. Yüzde yüz yerli yazılım ve ihtiyaca yönelik özelleştirilmiş çözüm ile sektörde vazgeçilmez olma yolunda ilerlerken, son 2 senedir festivaller ve etkinliklerin ödeme ve yönetim sistemi olarak tercih ediliyoruz. Yakın zamanda gerçekleşen keyifli festivallerden biri olan Moda ve Müzik festivaline dair Milliyet’ten Pınar Karahan’ın yazısını sizlerle paylaşmak isteriz. Keyifli okumalar…

Festivaller eğlenceli olmasına eğlenceli ama yiyecek/içecek sıraları tüm keyfi kaçırabiliyor. Sırf konseri ya da etkinliği kaçırmamak için aç kalan çok…


2019 İLKBAHAR-YAZ ETKİNLİKLERİNDE, HIZLI ÖDE & GEÇ SİSTEMİ
EVENTPAYPRO’YU KULLANANLAR SIRA BEKLEMEDEN FESTİVALİN TADINI ÇIKARTIYORLAR

Kredi Kartından 4 kat hızlı çalışan ödeme altyapısı ile etkinliklerde; giriş, yiyecek ve içecek standlarında uzayan kuyrukları ortadan kaldıran yeni nesil ödeme ve festival suiti EventPayPro 2019 ilkbahar-yaz döneminde birbirinden güzel festivallerde onbinlerce kişi tarafından kullanılıyor.

Festivallerde kullanıcılara kesintisiz deneyim sağlamak amacıyla yola çıktığımız 2018 Mayıs ayından beri EventPayPro’yu etkinliğine ekleyen festivaller; katılımcılarının girişi ile başlayan ve festivalin her anında hızlı ödeme sağlayan festival süitimiz ile mükemmel bir eğlence deneyimi yaşıyorlar.

2019 İlkbahar-Yaz festival sezonu devam ederken birbirinden güzel festivallerde kapı girişinden yiyecek içecek sıralarına kadar katılımcılara en fazla vakti kaybettiren kuyruklara çözüm bulduk ve önümüzdeki aylardaki festivallerde de eğlenceye…


Geride bıraktığımız 14 yılda markalarımızın ihtiyaçlarına yönelik onlarca inovatif, sonuç odaklı, özelleştirilmiş projeler ürettik. Türkiye’de ilklere imza atan Positive ekibimizle 2018 yılında da başarılı projelerimizi hayata geçirdik. Teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek markalarımız için sadece onların ihtiyaçlarına özel, standarttan uzak, parmak izi gibi özelleştirilmiş çözümlerimiz bu sene de ödüller ile taçlandırıldı. “IDC, Felis Ödülleri, Kristal Elma ve Altın Örümcek” ’de ödüllere layık görülerek 2018 itibariyle ödül sayımızı 72’ye çıkardık. Global düşünce ve dijital gelişimlerin merkeze alındığı tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür eder, nice yeni projeleri hayata geçirmeyi ve her sene olduğu gibi sektörün öncü ödüllerini beraberce kaldırmayı dileriz.


CyberSpot Dergisi ve online’da yayınlanmıştır.

CyberSpot dergisinin Eylül 2018 sayısındaki “yerlileştirme ve millileştirme” dosyasında, 14 yıldır %100 milli yazılımlar ile internet teknolojileri geliştiren Positive kurucu ortağı ve yazılım ekibi takım lideri Eren Dedeoğlu, Milli yazılım ile cari açığın nasıl kapanacağına dair yorumlarını paylaştı.

Milli Yazılım İle Cari Açık Kapanır

2005 yılından beri hem kurucu ortağı olduğum hem de bir fiil yönettiğim Positive’de yerel yazılımlar ile internet teknolojileri geliştiriyoruz. 14 yıldır sektörde logaritmik şekilde büyüyen pazar ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan fakat o büyümeye paralel hızda büyüyemeyen teknoloji firmalarının sayıca çok olduğunu görüyorum . Bu yerli teknoloji firmaları, kendilerini ifade etmekte zorlandıkça, işi her ne kadar daha iyi…


Tüketiciler İhtiyaç Duydukları Anda Markaya Tüm Platformlarda Benzer Deneyimlerle Ulaşmak İstiyor

14 senedir firmaların dijital dönüşüme ayak uydurabilmeleri ve iş süreçlerini teknolojik yeniliklere adapte edebilmeleri konusunda çözümler üretiyor; çözüm süreçlerini tasarlıyor, akışları planlıyor ve uygulayıp hayata geçiriyoruz. Ortaklarımız Caner Istı ve Eren Dedeoğlu’nun E-Ticaret Çağı okuyucuları ile paylaştıkları röportajlarını keyifle okumanız dileğiyle.

E-Ticaret Çağı dergisinde Nisan ayı kapak konusu ve röportaj olarak yayınlanmıştır.

Positive’in kuruluş hikayesini bizimle paylaşabilir misiniz?

2005 yılında kurulan Positive, markaların dijitalleşme süreçlerinde özelleştirilmiş kullanıcı deneyimi odaklı teknolojik ve inovatif çözümler geliştiriyor. Perakende sektörü başta olmak üzere, farklı sektörlerden elde ettiğimiz deneyimlerle birlikte kullanıcı deneyimi ve çoklu kanal (omnichannel) yaklaşımının merkezde olduğu yazılım ve tasarım çözümleri sunuyoruz. Mobil…


Firmaların dijital dönüşüme ayak uydurabilmeleri ve iş süreçlerini teknolojik yeniliklere adapte edebilmeleri konusunda çözümler üretiyor, çözüm süreçlerini tasarlıyor ve akışları planlıyor ve uygulayıp hayata geçiriyoruz. Positive olarak çalıştığımız markaların dijitalleşme süreçlerini depodan mağazaya, web’den iOS & Android uygulamalarına kadar uçtan uca planlıyor, danışmalığını veriyor ve markaya özelleştirilmiş tüm çözümleri hayata geçiriyoruz. Markaların web, mobil, kiosk, mağaza gibi satış platformları üzerinden tüketicilere bütünleşik bir marka deneyimi sunmalarını kolaylaştırıyoruz. Dijital dönüşüm üzerine Mart sonunda gerçekleştirdiğimiz röportajımızda omni-channel adaptasyonu ve e-ihracat yapmak isteyen KOBİ’ler için çözümlerimize değindik. Keyifli okumalar dileriz.

Sabah ve Takvim Gazetelerinde; online’da 31 Mart 2018’de yayınlanmıştır.

E-ticaret tarafında kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için hangi noktalara önem vermek…


Positive olarak 2017 başından beri büyüyor, ihtiyaca yönelik olmazsa olmaz kariyer adımlarını hayata geçiriyoruz. Yeniliklerimize baktığımızda; iş zekası ve istatiksel davranış temelli pazarlama ve marka yönetimi departmanımız verilerin analizi ile marka kimliği ve hedef kitlesine uygun iletişim stratejisini hayata geçiriyor. İş geliştirme birimimiz ile hedef pazarlarda sektörü izliyor, potansiyel müşteriler ile bir araya geliyoruz. Global düşüncenin merkeze alındığı departmanımızda projelerin kaynak ve maliyet değerlendirmelerini yapıp, projeleri planlıyoruz. E-ihracat açılımımızda ise sınırları teknoloji ile aşan çözümlerimizi, geliştirdiğimiz 10 adım kuralını merkeze alarak firmaların belirledikleri hedef pazaryerlerine uygun geliştirme ve entegrasyonlarını yapıyoruz. AR-GE merkezimizdeki ekibimiz ve mühendis çalışanlarımız ile de bu süreci…

Positive

A Digital Approach

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store