Jak rychle kopírovat a duplikovat tvary v aplikaci Sketch

Drahomír Mach | digitální design | logo design | web design | design v aplikaci Sketch | www.drahomirmach.com | drahoma@gmail.com

Rychlé duplikování pomocí klávesové zkratky

Při návrhu uživatelského rozhraní, webu nebo jákehokoliv jiného designu se často setkáváme s tím, že potřebujeme zopakovat nějaký prvek. Sketch pro tuto akci nabízí několik řešení. Zapomeňte na cmd + c a cmd + v.

Rychlé duplikování (opakování vzoru) v aplikaci Sketch

Jak rychle a snadno udělat to, co ukazuje gif výše? Máme již nadesignovaný náš vychozí tvar, který chceme zopakovat (v naše případě obdélník). Tento tvar označíme, stiskneme option (alt) a táhneme myší (drag and drop) na nové místo. Pak pomocí kombinace cmd + d kopírujeme tvar a opakujeme vzor tolikrát, kolikrát potřebujeme.

Pokročilé sdílení stejného designu alias symboly v aplikaci Sketch

Druhou možností, jak si poradit s opakujícími se tvary v designu je využití symbolů. Symbolem může být v zásadě cokoli, pro představu můžeme jako symbol použít například patičku webu, která se bude opakovat na všech stránkách. Kouzlo symbolů je v tom, že změna v symbolu se projeví na všech stránkách, kde byl symbol využit. Více o symbolech si řekneme příště.


Máte otázky, přejete si, abych se věnoval nějakému konkrétnímu tématu, nebo chcete jen říct něco zajímavého? Pak neváhejte a napište mi pod článkem Váš komentář. Budu se těšit!

06. 12. 2016

Logo design to bee * www.drahomirmach.com * drahoma@gmail.com

www.drahomirmach.com