Kas pas mus blogai su viešosiom erdvėm

Jokia ne paslaptis, kad nelabai yra Lietuvoje įtraukiančių institucijų. Yra bandančių tokiomis tapti, pvz. Vilniaus miesto savivaldybė. Aktyviai kviečiam verslą, įvairias bendruomenes, patys rengima renginius, stengiamės supažindinti su veikiančiais viduje žmonėmis ir procesais.

Nes galų gale valstybės tarnyba yra apie tarnybą valstybei ir jos savininkams — piliečiams. Bet ok, čia už tokias erezijas greitai mane nudobs, pakalbam apie realybę.

Yra tokia biblioteka, naujas gražus pastatas. Atrodo kaip iš Star Warsų. Iš visų tų NT projektų skatinant mokslą bent jau malonus akiai.

Tik štai ką galima pamatyti viduje:

Taprasme vat aš kažkokį nestandartinį renginį suprantat atlikau ir drįsau nutraukti paslapčiomis šio ekrano nuotrauką. Nes, suprantat, vieša vieta nėra vieša vieta jeigu tai yra už sapardus pastatyta biblioteka, kuri turi vieną paskirtį ir kitoms paskirtims pasinaudoti reikia leidimo. Leidimas turbūt suteikiamas paprastai, užpildžius kokį nors prašymą arba gal net atsakoma taip/ne žodžiu. Bet kas per velniava ir kiek labai miręs viduje žmogus tai sugalvojo.

Iš kitos pusės, supranti, kad papuolei, kaip paprastas žmogus, ne ten kur tavęs laukia, kai paklausi koks čia WiFi’jus veikia (abu atviri veikti atsisakė). Sako, žinokit, čia tik studentams yra. Žodžiu, von iš čia prašalaiti, nes biblioteka turi paskirtį ir tau čia ne vieta su savo poreikiais.

Kažkas nėra iki galo gerai.