Moment numer 22. Blog. Vlog. Podcast.

Hej, hej! Co u Ciebie słychać Czytelniku? Mam nadzieję że u Ciebie wszystko dobrze!

W sumie chwilkę mnie nie było. Ale to nie tak że olałem pisanie. Nie, nie! Nic z tych rzeczy, tylko zachorowałem, poważnie. Niestety nieuleczalnie, na chorobę wieku 30+

Tak! Mam już 33 lata i zamiast usiąść na dupie, ubrać filcowe laczki, wsadzić ręce w gacie i oglądać telewizyjne ścierwo, to nie! Hobby sobie znalazłem. Kolejne!

To znaczy z tym moim hobby to nie jest tak jak np. u modelarzy że stąd dotąd, tyle i nic więcej. Nie! Ja potrafię mieć kilka “zajawek”. W sumie taką najdłużej ze mną w życiu będącą zajawką jest pisanie. Piszę bo lubię, piszę bo jak nie piszę to mnie wewnętrznie coś tam dźga pod wątrobą a wewnętrzny głos wtedy mówi: no kurde stary, nie napisałeś nic od tygodnia. Wtedy mam wyrzuty. Nie sumienia, ale taki moralny kac. Nie pisać u mnie, to jak…

… czemu same durne porównania mi przychodzą do głowy? Stary pryk a nie potrafię wymyślić nic mądrego tylko jakieś pierdy typu: przytrzasnąć rękę drzwiami i nie krzyknąć ałć!

Muszę pisać bo mnie nosi, ale znalazłem też inny sposób żeby się wygadać.

To że kręcę vloga, to już wiesz, bo przecież ja jak to ja najpierw rozwodziłem się wielce o wyższości bloga nad vlogiem po czym konsekwentnie się nie trzymałem swoich słów i założyłem vloga, kupiłem kamerę i kręcę filmiki w których pokazuję Irlandię. Wiem że jeśli jesteś narodowcem to pewnie zaraz wyciągniesz kastet i wbijesz go w monitor na to co powiem, ale Irlandia to taka moja Ojczyzna … napisałem z wielkiej litery z szacunku dla tego kraju.

Kraj, który 11 lat temu wziął mnie z otwartymi ramionami, przygarnął i nie patrzy na to co mu dam, tylko jest po prostu spoko ziomkiem. I tak postanowiłem podzielić się tym co mnie tu spotyka, tą fajną przyrodą, atrakcjami razem z wami, to znaczy z tymi którzy mojego vloga oglądają.

Tu zróbmy chwilkę przerwy.

3,2,1…

OK! Od 7 lat przeszło słucham radia internetowego w tematyce wolnościowej, Kontestacja.com takie radio dla ludzi, którym bliska jest opinia że więcej wolności w życiu, biznesie i relacjach pomiędzy ludźmi to nasze prawo! I tak słucham sobie tego radia i któregoś dnia wpadłem na inne radio, które też swoje audycje udostępnia w postaci podcastu. Nocneradio.pl nawet szczerze rzecz ujmując ciężko opisać co to za radio i społeczność.

Na fali różnych zbiegów okoliczności, około półtora miesiąca temu zostało mi zaproponowane z zaskoczenia żebym wszedł na antenę i poprowadził swoją audycję. Pomyślisz, ta, jasne! Powiedzieli gościowi znikąd żeby poprowadził audycję w radiu. No ale jak mam Cię przekonywać że tak dokładnie było. Radia internetowe rządzą się swoimi własnymi prawami.

W życiu nie jestem cykorem, lubię wyzwania! A najlepiej takie, w których z założenia nie mam szans, wtedy buzuje we mnie takie coś że potrafię ścisnąć poślady, przyjąć rzucone rękawice i podjąć walkę. Tak też było tym razem.

Jak piszę, to piszę. Nie przejmuję się bo wiem że piszę fajnie. Ale gadać to ja zupełnie nie potrafię, taki mamut! Postawić przed mikrofonem to się będę patrzył w ścianę i z tremy nie wydukam żadnego słowa, choć w sumie “yyy” nieźle mi wychodzi.

Dałem radę! Moja pierwsza audycja trwała 1 godzinę i 25 minut. I co dziwne nie było w wiadomościach nic podawane o masowych samobójstwach, tzn. może i było ale nie mam telewizji.

I mnie zassało! Mimo że pierwsza audycja wyszła “jak wyszła” to jestem z niej dumny bo mimo pietra nie uciekłem. Nazwałem tą serię audycji “Andronami Profesora Leniucha”.

A o reszcie Ci opowiem następnym razem, bo mógłbym tak pisać i pisać ale jutro rano trzeba wstać a już prawie północ.

To do zobaczenia! I weź że się uśmiechnij! Z uśmiechem Ci do twarzy!

Moje Momenty. Moje Medium. Zapraszam.

Kubek pysznej gorącej kawy dla Profesora Leniucha :)

Masz ochotę postawić Profesorowi Leniuchowi kubek pysznej gorącej kawy? Zapraszam: paypal.me/profesorleniuch