Protein Tozu Nedir?
 Protein Tozu, doğal besinlerden elde edilen yoğunlaştırılmış yüksek seviyede protein ögeleri içeren özel kullanım amaçlı besin takviyesidir. Protein vücudumuzun hücrelerinin yapı taşıdır. Vücudumuzun belirli oranda proteine ihtiyacı vardır. Hücre içi ve hücre dışı sıvıların da dengede tutulmasını sağlar. Protein tozu da tüm vücut dokularının yapısını oluşturur, onarımını ve sağlığının devamını sağlar. Protein Tozu ve Supplementler öncelikle Spor yapan bireyler, kas ve doku hasarı/kaybına uğramış bireyler, kilo almakta zorlananlar ve yaşlı insanların kullanımına uygundur. Var olan kas kitlesini artırmak, var olan kasları korumak, sakatlanmalara karşı korunmak ve iyileşmek için protein tozları kullanılır. Protelan içerdiği 18 amino asit proteini sayesinde kas kaybınızı engeller.

Protelan tamamen doğal bir süt ve bezelye proteinidir. Hiçbir katkı, koruyucu madde, gdo, boyayıcı madde, tatlandırıcı asla içermez. Şeker eklenmemiştir. Protelan asla bir ilaç değildir. Hem bitkisel hem de hayvansal bir proteindir. Yarım yağlı süt veya bir kase yoğurt içine atılıp tüketilen öğün yemeğidir. Programın asıl hedefi vücuttaki kas oranına zarar vermeden ideal görünümünüze kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

Protein ihtiyacı kişinin günlük aktivitelerine bağlı olarak değişebilir. Ortalama günlük portein ihtiyacı kişinin her bir kilosu için 1gr olarak hesaplanabilir. Spor yapan bireylerde ise bu ihtiyaç 1.5–2 gr olarak hesaplanmalıdır. Yani 80 kg ağırlığa sahip bir kişinin günlük protein ihtiyacı 80 gr olacaktır.

Protein tozu üreticisine göre su, süt ve yoğurt ile karıştırılarak tüketilebilmektedir. Üretici firmanın tüketim şartlarını dikkate almalısınız.