PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Siz değerli okuyucularım için hazırladığım PRP tedavisi nasıl yapılır makalem için dikkatli ve derin araştırmalar gerçekleştirdim.Özellikle PRP tedavisi nasıl yapılır , PRP tedavisi nasıl uygulanır , PRP uygulaması ne sıklıkla uygulanmalıdır , PRP tedavisi kimlerde uygulanamaz , PRP tedavisi acı verir mi gibi sorularla makalemi destekledim. Umarım siz değerli okurlar da faydalı bilgiler edinebilir. İyi okumalar dilerim.

PRP Tedavisi Uygulaması

Elde edilen plasmalarda tüpün dibinde biriken kısım pıhtı hücrelerinden ve büyüme hücreleri noktasında en zengin kısımdır. Plasmanın dibindeki kısım özellikle tedavide kullanılmalıdır. PRP tedavisinde elde edilen plasma ciltte sorunlu bölgede minik iğneler yardımı ile cilt altına ve içine uygulanır. Fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyofrekans, mikro iğneleme uygulamalarından sonra PRP serumu cilde uygulanabiliyor. Açılan gözeneklerden PRP uygulaması cilt tarafından kolayca emilir.

PRP Tedavisi Ne Sıklıkla Tekrarlanır ?

PRP tedavisi 2–4 hafta aralıklarla tekrar uygulanabilir. PRP tedavisi 3–4 seans uygulanması önerilendir. PRP tedavisi 3- 4 seans tamamlandıktan sonra 6–12 ay sonra tekrar uygulanabilir.

PRP Tedavisinden Kimler Yararlanamaz ?

Kan sulandırıcı alanlar, kanser hastalığı geçirmiş veya kanser olanlar, kan hastalığı yaşayanlar, yapılacak alanda enfeksiyon ve iltihap olanlara, hamile ve emzirenlere uygulama gerçekleştirilemez.

PRP Uygulaması

Kan alındıktan sonra PRP hazırlanması yaklaşık 8–15 dk gibi bir süre gereklidir. PRP’nin cilde uygulanması 10–20 dk sürer.

PRP Tedavisi Can Acıtır Mı

İşlemden önce anestezi anlamında uyuşturucu krem sürülerek cildin uyuşturulması sağlanır. PRP minik iğneler kullanılarak uygulanır. Bu yüzden çok fazla acı hissetmezsiniz.

PRP Tedavisinin Sonuçları Ne Zaman Alınır

PRP tedavisi cildin kendini yenileme esasına dayalı çalışır. Bu yüzden tedavi sonuçları geç görülür. PRP tedavisinin sonuçları ikinci veya üçüncü seanstan sonra gözlemlenir. PRP tedavisi yapıldıktan sonra ciltte yenilenmeye bağlı ciltte sıkılaşma ve sarkmada azalma, kırışıklıklarda hafifleme, ciltteki lekelerde aydınlanma, cilt renginde parlaklık ve izlerde azalma gözlemlenir. Saçlı deriye yapılan uygulamalardan sonra saç kalınlığında artış ve seyrek görülen alanlarda yoğunlaşma gözlemlenir.