Білі ворони депутатської недоторканності

Вчора в Раді були важливі голосування про зняття недоторканності із п’яти нардепів: Розенблата (БПП), Полякова (НФ), Довгого (Воля народу), Лозового (РПЛ) та Дейдея (НФ). Як реагували депутати?

Вони розглядали ці рішення 9 разів і на основі цих голосувань, зібраних у єдину політику на сервісі Rada4you.org, ми підготувати для вас комплесний аналіз.

Ось візуалізована кількість нардепів по фракціях, що не голосували по цій темі жодного разу.

Мажоритарники

Почнімо з мажоритарників. Ось графік, який показує, як себе поводили мажоритарники різних областей. Географічно є чіткий регіон-лідер та антилідер.

Фракції

Далі розглянемо фракції. Безперечна першість за “Самопоміччю”, а в аутсайдерах Опозиційний блок.

Білі ворони

Ну і тепер давайте знайдемо білих ворон у кожній фракції. Тобто, тих депутатів, що голосували не так, як більшість їх колег.

Блок Петра Порошенка. Тут біла ворона — Василь Брензович (він підтримував найменше).

Найменшу підтримку із Самопомочі надали Альона Бабак (78%) та Іван Мірошніченко (94%). Як бачимо, відсотки усе одно немалі.

Юлія Тимошенко, Андрій Кожем’якін, Владислав Бухарєв, Олександра Кужель, Олександр Абдуллін, Валерій Дубіль, Юрій Одарченко та Сергій Власенко — всі з «Батьківщини», зовсім не голосували.

В Радикальній партії ніяк не голосували Сергій Рибалка та Сергій Скуратовськй, а найвищий рівень підтримки в Оксани Корчинської (94%).

В «Народному фронті» послідовно ПРОТИ голосував Павло Пинзеник

У «Волі народу» лідер із голосувань «За» — Сергій Мельничук (89%) та зразу за ним Володимир Литвин і Сергій Шахов (по 78%).

Антилідер Опозиційного блоку — Сергій Новинський (найнижчий рівень підтримки ідеї зняття недоторканості), а лідери в голосуваннях «За» — Юхим Звягільський та Вадим Рабінович.

Аутсайдери «Відродження» — Віктор Развадовський та Юрій Шаповалов. Якщо їх фракція ввімкнула режим заперечення, то ці двоє були на 67% за.

Команда сервісу Rada4you.org

*Примітка. Онлайн-сервіс “Rada4you: вони голосують для тебе” реалізовується в рамках кампанії «IT tools help to monitor elected officials/ІТ-інструменти допомагають моніторити народних обранців» Громадянською мережею ОПОРА у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.