Ті, що випадають. Хто з нардепів вирізняється під час голосувань за медичну реформу

Гей там, у Верховній Раді! У вас депутати випадають — з загальної картини голосувань за медичну реформу. У кожній фракції є парламентарі, що виділяються на фоні колег: хто вигідно, хто не дуже.

Як ми це з’ясували? Рада 20 разів голосувала за різні законопроекти, що стосуються медичної реформи. Ми зібрали всі ці голосування в одну політику і виокремили депутатів, які вирізняються на фоні своїх фракцій — так званих аутлайнерів. Це ті, що голосують не так, як більшість. Тут можна подивитись інтерактивну візуалізацію (кожен депутат позначений точкою на осі; наводите мишку — бачите прізвище і відсоток підтримки). Ну і заодно вияснили, хто медичну реформу системно підтримує або переважно проти.


Блок Петра Порошенка

Низький рівень підтримки медреформи у Сергія Капліна та Віталія Чепиноги. У БПП вони на цю тему — аутлайнери. Дещо більший рівень підтримки у Костянтина Усова та Мустафи Джемілєва. Про останніх двох теж не скажеш, що вони голосують за медреформу, але ці нардепи у своїх голосуваннях ближчі до позиції фракції загалом.


Народний фронт

Тут пасуть задніх і дуже відрізняються на голосуваннях Тетяна Донець і Денис Дзензерський. Трохи більше підтримує політику впровадження медицинської реформи Євген Дейдей.


Самопоміч

Найнижчий рівень підтримки у фракції демонструють Семен Семенченко та Олена Сотник. Вони теж солідно відстають від решти фракції у голосуваннях на цю тему.


Батьківщина

Антилідер тут Юлія Тимошенко, а перші у фракції в контексті підтримки політики — Сергій Євтушок та Іван Кириленко. Отже, останні два вигідно вирізняються на фоні колег.


Радикальна партія

Найменше підтримує реформу Сергій Рибалка.


Відродження

Ігор Шкіря ніколи не голосує за цю політику, а Валерій Писаренко в категоріїї «Суміш за та проти». З іншого боку, від фракційної позиції відколовся Василь Гуляєв, який серед членів «Відродження» найбільше підтримує медичну реформу.


Воля народу

Тут Вячеслав Богуслаєв та Олександр Онищенко взагалі жодного разу не голосували за потрібні для медреформи законопроекти, а Сергій Шахов та Ярослав Москаленко навпаки, підтримують майже все.


Опозиційний блок

Микола Скорик майже завжди утримується або відсутній, а Олексій Білий переважно голосує “За політику”.

Наостанок розкажемо однією діаграмою про те, як політику підтримують фракції.

візуалізація сервісу Rada4you.org

Ось як за неї голосують мажоритарники в розрізі областей

візуалізація сервісу Rada4you.org

*Примітка. Онлайн-сервіс “Rada4you: вони голосують для тебе” реалізовується в рамках кампанії «IT tools help to monitor elected officials/ІТ-інструменти допомагають моніторити народних обранців» Громадянською мережею ОПОРА у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.