چسب کاشی و سرامیک

Raysa Fariman
2 min readJul 16, 2023

--

چسب کاشی و سرامیک جزء ضروری در بسیاری از نصب کاشی است. چسب ها اتصال لازم را بین کاشی و بستر ایجاد می کنند و می توان از آنها برای ملات کاری یا قرار دادن کاشی در محل استفاده کرد. انواع مختلفی از چسب ها در بازار موجود است، و انتخاب مناسب برای نصب موفقیت آمیز کاشی بسیار مهم است.

چسب کاشی پودری و سرامیک نوعی چسب است که برای چسباندن کاشی و سرامیک به سطوح عمودی و افقی استفاده می شود. انواع مختلفی از چسب ها در بازار موجود است، و انتخاب مناسب برای نصب موفقیت آمیز کاشی بسیار مهم است.

چسب کاشی و سرامیک در دو فرمول مبتنی بر آب و بر پایه حلال موجود است. چسب های پایه آب معمولا سمیت کمتری دارند و تمیز کردن آنها راحت تر از چسب های مبتنی بر حلال است. با این حال، چسب‌های مبتنی بر آب ممکن است به اندازه چسب‌های مبتنی بر حلال، پیوند محکمی ایجاد نکنند. برای اطلاع از قیمت چسب کاشی می توانید به سایت های مربوطه مراجعه نمایید.

چسب های مبتنی بر حلال معمولا سمی تر هستند و تمیز کردن آنها دشوارتر از چسب های پایه آب است. با این حال، چسب های مبتنی بر حلال معمولاً پیوند قوی تری نسبت به چسب های مبتنی بر آب ایجاد می کنند.

چسب کاشی و سرامیک معمولاً با استفاده از ماله در پشت کاشی اعمال می شود. سپس چسب به طور مساوی روی سطحی که قرار است کاشی شود پخش می شود. پس از اعمال چسب، کاشی در موقعیت خود قرار می گیرد و محکم در جای خود فشرده می شود.

هنگامی که کاشی در جای خود قرار گرفت، باید به چسب زمان داد تا خشک شود. مدت زمان لازم برای خشک شدن چسب بسته به نوع چسب مورد استفاده، دما و رطوبت متفاوت است.

پس از خشک شدن چسب کاشی خمیری، می توان دوغاب را اعمال کرد. دوغاب با استفاده از شناور گروت یا کیسه گروت اعمال می شود. دوغاب به درزهای بین کاشی ها فشار داده می شود و سپس از سطح کاشی پاک می شود.

پس از خشک شدن دوغاب، نصب کاشی کامل می شود.

--

--