Дайджест реформ. 11 серпня 2017.

Важко здійснювати реформи одночасно в усіх сферах. Десь зупинилися, десь побігли вперед — і уже ситуація гірша, ніж до їх впровадження. Так зробили в Києві, де відмінили всіх паркувальників — тепер заплатити можна лише або в паркоматі або телефоном. Але відповідальності за неправильну парковку у водія як не було так і немає. Верховна рада України не встигла змінити. На третьому році рішучих реформ це — звична ситуація. Втім, хороші новини є: цього тижня в сферах реформи державного управління та медицини.

РЕФОРМА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ: планова революція

“Кадрову революцію” збираються здійснити в Кабінеті міністрів України. Паралельно відбуваєтся два процеси:

Перший: зміна підходів до роботи мінстерств. Вони мають стати центрами розробки політики, а не місцем, де керують секторами економіки.

Другий: кадрове оновлення. Вже у вересні почнуться конкурси на нові до міністерств, які передбачатимуть не тільки роботу за новими правилами, але і достойну заробітну платню, платити яку допомагатимуть європейці. Важко переоцінити можливості, які відкриває перед експертами цей проект. Якщо його не зупинить внутрішня опозиція, яка вже готуєтсья в кожному міністерстві.

ПРИВАТИЗАЦІЯ: слова чи дії?

Напередодні сезону відпусток уряд знову розпочав дискусію щодо “критичної необхідності приватизації”. Такі гасла звучать щороку, проведення приватизації є частиною передвиборчих обіцянок Президента та партій, що входять в чинну коаліцію. Від приватизації очікують не тільки грошей в бюджет, але і приросту іноземних інвестицій, приходу нових технологій, нових робочих місць.

От тільки далі гасел “масова приватизація” не йде. Проведений нещодавно урядом “тріаж” (визначення: які з державних підприємств треба продавати, які закрити, а які залишити) мав би закласти ґрунт для початку справжнього приватизаційного буму. На заваді можуть стати два типи політиків. Або самі урядовці, які ніяк не можуть почати продавати підприємства, або “політики-популісти”, які виступатимуть проти.

Давайте послухаємо, що вони говорять (і чому це не зовсім правда).

Ми свідомо уникали облич та прізвищ українських популістів з уряду, владних фракцій, опозиції та так званих “лідерів громадської думки”. Ви впізнаєте їх.

МЕДИЧНА РЕФОРМА: скільки ми витрачаємо?

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун показала чого можна досягнути якщо серйозно ставитися до економії бюджетних коштів. В міністерстві порахували, що економія за деякими державним програмами бюджету 2016 склала 58,8%. “Це означає, що ми змогли забезпечити безкоштовними та якісними ліками більшу кількість пацієнтів, ніж у попередні роки” — пише Уляна Супрун. Це також означає, що такі суми йшли в кишені торгівців а не на ліки людям раніше. Проблема серйозна, Прем’єр-міністр України про неї говорив навіть на уряді .

«Я звертаюся до Міністерства охорони здоров’я спільно з Мінекономрозвитку, МВС — проаналізуйте, будь ласка, і дайте по руках тим, хто краде у людей, які потребують захисту і підтримки — у хворих людей», — наголосив Глава Уряду.

Насправді такий аналіз існує вже давно. Головне — довести.

РЕФОРМА ІНФРАСТРУКТУРИ: концерт завершено

Протистояння міністра інфраструктури Володимира Омеляна та очільника “Укрзалізниці” Войцеха Балчуна завершилися звільненням польського спеціаліста. Протистояння тривало майже півроку: міністерство інфрастурктури вважало, що іноземний менеджер не зміг налагодити роботу, іноземний менеджер скаржився, що працювати не дають політичні інтриги. Ми писали про це протистояння ще минулого року. Вияснили, що без чітких завдань оцінювати керівника практично неможливо. Уряд (міністерство) має спочатку визначитися що він хоче. Але це вже — для наступника Балчуна.

РАДИМО ПОЧИТАТИ

Ви теж звернули увагу на величезну кількість повідомлень про ДТП спричинених водіями напідпитку? Наші колеги з LEAD office дослідили тему і виявили, що поліція має дуже мало можливостей зупиняти таких водіїв до того, як вони здійснили ДТП. Їм не страшно. Страшно тим, хто дотримується правил дорожнього руху. Саме з думкою про чесних водіїв та пішоходів експерти розробили пропозиції змін до законодавства, які повинні зупинити епідемію алкоголю за кермом.

Проект Українського кризового медіа-центру.

Публікується в партнерстві з Реанімаційним пакетом реформ

Like what you read? Give Reforms UCMC a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.