Дайджест реформ. 13 квітня 2017

Напередодні свят в повітрі зависло незручне питання: “Як Україна виконає зобов’язання меморандуму з МВФ щодо впровадження важливих реформ в короткий термін(до кінця весни)?” Судячи з порядку денного парламенту, який повертається до роботи аж в середині травня, відповідь проста: ніяк. Час під час свят (а після Великодня нас чекають ще травневі свята) може піти на жорсткі перемовини політичних сил щодо формату болючих реформ: пенсійної та земельної. Але цілком можливо, що його використають в класичний український спосіб. Щоб перепочити. І відновити політичну боротьбу навколо гасел. Тоді в публічній площині уряд та депутати знову будуть обговорювати теми, важливі для кожного.

РЕФОРМА ЕНЕРГЕТИКИ: старт нових правил

Цього тижня Верховна рада України ухвалила багатостраждальний новий закон “Про ринок електроенергії”. Його розробляли та вели до імплементації майже 2 роки. Він створений за європейським зразком і покликаний створити повноцінну конкуренцію на ринку, який зараз керується в “ручному режимі”. І генерує надприбутки кільком компаніям, разом зі скандалами на кшталт “Роттердам +”. Це не означає, що ринок електроенергії з’явиться одразу після підписання Президентом — на його створення піде не менше 10 років, і спроб зупинити реформування буде дуже і дуже багато. Але без ухвалення закону неможливо почати зміни. Про те, як працюватиме новий ринок читайте в спецпроекті УКМЦ та DixiGroup

РИНОК ЗЕМЛІ: все тільки починається

Дискусія навколо необхідності відміни мораторію на продаж землі обіцяє бути найбільш гарячою цією весною. Юлія Тимошенко та її партія уже заявили, що вимагатимуть національного референдуму. Заяви Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про те, що землю продаватимуть тільки українцям, нікого не заспокоїли. Розмова політиків та експертів про формат майбутньої реформи буде непростим.

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: Починаємо з підвищення…

Всі бояться підвищення пенсійного віку. Таку страшилку розповідають про вимоги МВФ політики та експерти, що люблять апокаліптичні прогнози. Уряд відповів нелінійно. Прем’єр та профільні міністри ще не розповіли про справжній проект пенсійної реформи, але вже поспішили запевнити, що “все буде добре”. Пенсійний вік не підніматимуть, натомість піднімуть суми виплат. Наскільки реалістично виконати всі ці обіцянки — збалансувати Пенсійний фонд, підняти пенсії, залишити пенсійний вік — стане зрозуміло після повноцінної презентації пенсійної реформи. В одному з минулих тижневиків ми публікували детальний аналіз теми — експерти не настільки оптимістичні, як урядовці.

СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ: боротьба починається

Незалежна наглядова рада таки обрала голову НСТУ: суспільного мовника, який створений на базі системи державного телебачення та радіо. Напередодні обрання медіаспільнота побоювалася зриву конкурсу, але все пройшло згідно правил і Україна отримала першого незалежно призначеного керівника суспільного радіо та телебачення. Його завдання вкрай складне: створити за бюджетні кошти телебачення та радіо, які стануть повноцінною альтернативою комерційних медіа, повністю залежних від олігархів та бізнесу. Зробити це потрібно швидко, на базі архаїчних “УТ-1” та “Українського радіо”.

НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОЧИТАТИ

Текст НАК “НАФТОГАЗ України” про стан реформування ринку газу. Компанія в оригінальний спосіб відповіла на авторську колонку відомого журналіста— прокоментувала 32 тези, в які вірить медіаспільнота. Текст варто поставити в “закладки” — тут багато важливих фактів,викладених в одному місці.

Більше матеріалів про впровадження реформ.

Проект реалізовується за підтримки міжнародного фонду “Відродження”

Тижневик публікується в партнерстві з Реанімаційним пакетом реформ

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.