Дайджест реформ. 3 лютого 2017

Український кризовий медіа-центр відновлює вихід щотижневого підсумку подій у сфері реформування країни: медицина, освіта, економіка, соціальний захист, державне управління... Наша мета — відстежувати події, які мають прямий чи опосередкований вплив на життя кожного з нас. Не забудьте підписатися на розсилку на сайті http://uacrisis.org/.

1. МЕДИЧНА РЕФОРМА: За крок від реального старту (чи зупинки)

Ключова тема січня в сфері реформ: чи вдасться команді очільниці МОЗ Уляні Супрун розпочати давно плановані реформи в сфері охорони здоров’я. Нова команда міністерства потрапила під щільний вогонь критики лікарів та політиків. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав програму реформ, але справжня суперечка в інформаційному полі попереду. МОЗ планує взятися за реформу первинної ланки надання допомоги. Аналіз команди комунікації реформ свідчить, що зміни чекають кожного.

2. РЕФОРМА ЕНЕРГЕТИКИ: Знову підвищення тарифів під гаслами змін?

Ухвалення нових правил та ставок вартості на приєднання до електромереж викликало бурхливу дискусію. Раніше приєднати підприємство чи будинок було складно — потрібно було “домовлятися” 
Тепер, за новими тарифами, буде дорого. Національна комісія з питань регулювання енергетики та комунальних послуг вважає, що ціни відповідають реаліям. Експерти, народні депутати з профільного комітету та представники бізнесу вважають, що ціни завищені і зупинять розвиток економіки. Так чи інакше за все заплатить споживач.

Позиція НКРЕКП та незалежний аналіз:

Дискусія в УКМЦ: (п’ятниця 13.00–14.30)

3. РЕФОРМА ФІНАНСІВ: Що буде замість фінансової міліції?

“Випадкова реформа” — на початку року виявилося, що народні депутати ухвалили рішення про закриття фінансової міліції. На цю реформу довго очікували, адже фінансова міліція має репутацію корумпованої та неефективної (для держави) структури. Втім, вона стартувала завдяки “технічній помилці” під час голосування за державний бюджет. Така випадковість негайно призвела до суперечки щодо того, хто розслідуватиме фінансові зловживання в майбутньому.

Наступного тижня цілком можливим є внесення проекту створення фінансової поліції Міністерством фінансів. Громадськість повинна стежити, щоб суперечка відбувалася не щодо того, хто контролюватиме, а щодо реального впливу на бізнес та громадян.

4.РЕФОРМА УКРЗАЛІЗНИЦІ: чи є зміни (якщо винести політику за лапки)?

фото: Юліана Скибицька

Гостра політична дискусія очільника Укрзалізниці Войцеха Бальчуна та міністра інфраструктури Володимира Омеляна може закінчитися звільненням або одного, або іншого. Бальчун вважає, що на нього чинять політичний тиск, Омелян наполягає, що УЗ далі толерує корупційні схеми. Поза обговоренням залишається те, як компанія змінює якість послуг для споживачів. Наприкінці тижня Войцех Бальчун прозвітував про запуск сервісу придбання квитків з мобільного телефону (ось він). Також ретельно відповів на всі звинувачення, які лунають проти Укрзалізниці в медіа. Проблема лиш в тому, що всі ми очікували би звіту про виконання плану реформ, оприлюдненого в середині минулого року. Саме дискусія про результати роботи компанії для пасажирів є ключовою.

5.РАДИМО ПОЧИТАТИ: важливі тексти та інтерв’ю, які варто не пропустити

Більше матеріалів про справжні проблеми впровадження реформ

Стежте за подіями та їхньою оцінкою від незалежних експертів

https://www.facebook.com/UaReforms/

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.