Grilování

Nemáte ještě vybrané maso na grill? Máme pro vás na objednávku exklusivní stařené maso z Hyršova.

Na šumavské farmě na Hyršov chovají skot plemene Aberdeen Angus. Vyzrálé hovězí maso z tohoto masného plemene je typické svou křehkostí, šťavnatostí a specifickou chutí, která se dlouhým zráním na sucho ještě více rozvine. Maso je výborné nejen k přípravě steaků, ale i ostatních jídel. Farma se specializuje pouze na maso vyzrálé, po porážce nechává maso minimálně 4 týdny v chladícím boxu za stále monitorované teploty zrát — jedná se o suché zrání ve visu. Tímto procesem maso získává specifické vlastnosti, které oceníte Vy při přípravě pokrmů z tohoto masa a při jeho konzumaci. Maso je křehčí a velkým překvapením možná pro některé z Vás bude i výrazné zkrácení doby přípravy u různých pokrmů, než jste možná dosud byli zvyklí.

Vyberte si ze zajímavé nabídky řezů masa ideálních na grilovačku. Jedním takovým je T-bone steak. Ten se skládá ze dvou masových částí chuťově i strukturou rozdílných. Zatímco větší část patří nízkému roštěnci, v té menší ochutnáte pravou hovězí svíčková. A právě proto je T-bone steak tak populárním steakovým řezem. V jedné porci si totiž vychutnáte hned dva úžasné kousky hovězího a to v plné chuti, díky přilehlé T kosti.

Dalšími zajímavými steaky na grill jsou flank steak, což je řez masa z pupku zvířete. Díky svému jemnému mramorování se skvěle hodí právě pro grilování. Flank steak má intenzivní lahodnou chuť a přitom je jeho příprava velmi rychlá a jednoduchá. Stačí jen dobře rozpálený gril nebo pánev a můžete začít. Abyste si tuto delikatesu skutečně vychutnali, nezapomeňte při servírování krájet maso kolmo (napříč) přes svalová vlákna, ideálně pod úhlem 45°. Jedině tak zajistíte, že se vám bude flank steak doslova rozplývat na jazyku.

A nakonec rump steak z květové špičky. Toto velice jemné maso najdete v horní části kýty, upravit lze téměř jakkoli. Vynikající je na minutky jako “rump steak”. Maso lehce potřete olivovým olejem, který můžete v závěru zjemnit lžičkou másla. Po grilování nebo smažení nechte maso několik minut odpočinout na pánvi nebo grilu.

Užijte si grilování na té nejvyšší úrovni s námi, Team OrbisFood.cz