Název Orbis Food je ve skutečnosti zkratkou: organic, real, bio, independent, smart food. Celý název znamená, z latinsko-anglického překladu do jazyka českého, svět jídla a my chceme ještě více začít chránit svět a to nejen skrze naše ekologické jídlo.

Začali jsme nejdřív sami u sebe. Celá naše firma třídí odpad klasicky na tři základní druhy: plast, sklo a papír, ale tím ještě nekončíme.

Veškeré prošlé jídlo shromažďujeme jako bio odpad a to především zeleninu, pečivo a ovoce, které tak navracíme do koloběhu přírody jako cenný zdroj živin. Vlastní produkty, které distribuujeme, máme ve skle nebo v ekologicky rozložitelných miskách a kelímcích. A jak už velká spousta z Vás poznala, nákupy pro zákazníky nebalíme do nových papírových tašek, ale pokud to jen jde, tak připravujeme nákup do bedýnek, které jsme dostali od našich dodavatelů zeleniny a podobně.

Jelikož i nám bedýnky rychle docházejí a ty obrandované, které zrovna nejsou k lesům nejšetrnější jsme zavrhli, máme ještě jedno řešení, díky kterému i Vás, stálé zákazníky, zařadíme do našeho nového programu ,,myslím to s ekologií vážně”. Jednoduše ty papírové bedýnky vyměníme za plastové bedýnky, které jsou více bytelné a odolné proti zničení a bez zálohy Vám je zapůjčíme vždy tak, abychom je s Vámi mohli vyměnit při dalším nákupu.

Stačí napsat do objednávky ,,myslím to s ekologií vážně” a my s Vámi budeme počítat jako se zákazníkem nové generace, který preferuje život bez igelitových pytlíků, kelímků a bez zbytečného plýtvání papírem a záleží mu tak na čisté přírodě. I s dodavateli máme čím dál lepší vzájemný vztah k ekologie a těch, kteří preferují bio pěstování také stále přibývá. Nově jsme zařadili bio farmy: Dobrá Farma, Karel Tachecí a farmu Uchované Semínko do projektu, kdy se snažíme jejich produkci prodat tak, jak oni potřebují a vyjít jim tak vstříc, aby jejich zemědělství bylo efektivnější a ziskovější.

Určitě se chceme stále zlepšovat a naše vize do roku 2025 je mít firmu 100 procentně bez plastů a uhlíkových stop za pomoci vratných obalů, žádných obalů a také mít vozový park na elektrický, či jiný eko zdroj energie. Vodu na splachování mít z dešťové vody a elektřinu alespoň z 50 procent ze solárních panelů.

S pozdravem Denis