KARIŞTIRMA MAKİNASI

Karıştırma makinası toz, granül, krem, macun ve sıvı yapıdaki ürünlerin istenilen hız ayarında karıştırılarak istenilen homojen yapıya getirilmesini sağlayan makina çeşitleridir. Karıştırma makinaları gıda, kimya, ilaç, deterjan, plastik, tarım, kozmetik ve benzeri çok çeşitli iş sektörlerinde kullanılabilmektedir. Karıştırma makinası modelleri ile toz baharatlar, gıda besin takviyeleri, hayvansal ilaçlar, tarımsal katkı maddeleri, kozmetik ürünleri, sporcu takviye ürünleri, kapsüller, sıvı gıdalar veya diğer sıvı ürünler gibi birçok farklı ürünün karıştırma işlemi yapılabilmektedir. Karıştırma makinası çeşitleri içerisinde; krem ve macun karıştırma makinaları, sıvı karıştırma makinaları, toz ve granül karıştırma makinaları gibi farklı modeller yer almaktadır.

Karıştırma makinaları ile çok kısa süreler içerisinde ürün yüklemesi ve ürün boşaltımı yapılabilmektedir. Makinalar üzerinde yer alan tahliye vanaları sayesinde kısa sürede işlemi yapılan mevcut ürün boşaltılarak yeni bir ürün ile çalışma işlemine başlanabilmektedir. Karıştırma makinası modellerinin hepsinde makinanın ürün ile temas eden ve etmeyen tüm parça ve yüzey bölgeleri paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. Karıştırma makinaları kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri sayesinde aynı makinada birden çok farklı ürünün karıştırma işlemi yapılabilmektedir.

Karıştırma makinaları üretim özelliklerine göre 200 litre, 225 litre, 500 litre, 750 litre ve benzeri farklı hacim özelliklerine sahiptir. Bu özelliği bakımından farklı işletme yapılarının hepsine hitap edebilecek karıştırma makinası modeli bulmak oldukça kolaydır. Karıştırma makinaları oldukça ergonomik bir yapıdadır ve gövde kısımlarına monte edilmiş olunan tekerlek sistemi sayesinde, işletme içerisinde farklı alanlara rahatça taşınabilmektedir. Karıştırma makinası modelleri kolay kullanılabilir bir yapıya sahiptir ve ayrıca makinaların ürün karıştırma hızları ayarlanabilmektedir. Bu sayede çalıştığınız ürünlerin hangi hızda karıştırma işlemi yapılarak homojen bir hale getirilmesini kolayca sağlayabilirsiniz.

Krem ve macun karıştırma makinası sayesinde yoğunluğu yüksek olan ürünleri kolayca karıştırıp, homojen bir hale getirerek istenilen kaplar içerisine dolum işlemi yapılabilmektedir. Krem ve macun karıştırma makinası içerisinde dikey krem ve macun karıştırma makinası ile yatay krem ve macun karıştırma makinası olmak üzere iki farklı model bulunmaktadır. Dikey krem ve macun karıştırma makinalarında dikey konumda yer alan ürün haznesi ve çok yönlü karıştırma mikseri ile hazne içerisinde bulunan ürünler tam bir homojen yapıya erişmektedir.

Sıvı karıştırma makinası sayesinde ilaç, gıda, kimya, kozmetik ve benzeri iş sektörlerinde kullanılmakta olan sıvı ürünlerin veya çözünmesi daha zor olan ürünlerin kolay bir şekilde homojen hale getirilmesi sağlanmaktadır. Sıvı karıştırma makinaları kendi içerisinde dikey sıvı karıştırma makinası ve yatay sıvı karıştırma makinası olarak ikiye ayrılmaktadır. Sıvı karıştırma makinaları 360 derecelik karıştırma işlemi için uygun bir yapıdadır.

Toz ve granül karıştırma makinası ile akışkan ya da yoğun akışkan toz ürünlerin veya granül yapıdaki ürünlerin karıştırılma işlemleri yapılabilmektedir. Toz ve granül karıştırma makinalarında toz ürünleri toz ürünlerle, granül ürünleri granüllerle ya da toz ürünleri granül ürünlerle karıştırabilmek mümkündür. Toz ve granül karıştırma makinası kendi içerisinde kübik karıştırma makinası, pantolon tipi karıştırma makinası, U tipi karıştırma makinası, V tipi karıştırma makinası olarak dört farklı modele ayrılmaktadır. Toz ve granül karıştırma makinaları üç yönlü helezon sisteme sahiptir.

İşletme yapınıza göre ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve ürünlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde karıştırmanıza yardımcı olacak karıştırma makinası modellerini uygun fiyatlar ile Renas Makina’dan satın alabilirsiniz.