Vakum Paketleme Makinası

Vakum makinasını uzun süre saklamak istediğiniz tüm ürünlerin paketleme işlemi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genellikle gıda ürünlerinde tercih edilen vakum makinalarında ürünler vakumlama işleminden geçerek raf ömürleri uzatılmaktadır. İlk gün ki tazeliği ile satış yapmak isteyen işletmeler gıda ürünlerini vakumlama tekniği ile paketlemektedir. Vakum makinalarında işlem yapılacak gıda ürünlerinin çeşitliliği bir hayli çoktur. Domates, biber, patlıcan gibi sebze çeşitleri, elma, muz, armut, ananas gibi meyve çeşitleri, fıstık, fındık, kaju, leblebi gibi kuruyemiş ürünleri ve daha birçok ürün vakum makinaları ile sorunsuz bir şekilde paketlenerek tazeliğini her daim koruması sağlanmaktadır.

Vakum paketleme makinasında ambalajlama esnasında ürün içerisindeki hava dışarı çıkarılarak raf ömrü uzatılmaktadır aynı zamanda buzdolabında da daha uzun süre muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Vakum paketleme makinalarının kullanılması sağlık şartları açısından da olumlu etkiler yaratmaktadır. İnsan sağlığının hiçbir zaman göz ardı edilmemesi gereklidir. Bu yüzden özellikle gıda ürünlerinin üretimini yapan firmalar bozulma oranı yüksek olan ürünleri vakum paketleme makinaları ile paketleyerek satışlarını gerçekleştirmelidir. Vakum makinaları çift gözlü vakum paketleme makinası ve tek gözlü vakum paketleme makinası olarak iki farklı modeli bulunmaktadır. Paketleme yapacağınız ürün miktarına göre çift hazneli veya tek hazneli vakum paketleme makinası seçebilirsiniz.

Vakum paketleme makinaları ev tipi ve sanayi tipi olarak farklı modelleri bulunmaktadır. Ev tipi vakum makinalarının boyutları küçüktür. Küçük işletmeler veya ev ortamında paketleme yapmak isteyen kişilerin ev tipi vakum makinalarını tercih etmesi daha uygun olacaktır. Küçük ve az yer kaplayan ev tipi vakum makinaları ile günde 50 ile 100 adet arasında ürün vakumlaması yapabilirsiniz. Güç tüketimi yönünde de avantajlı ev tipi vakum makinaları evdeki prizlere takılarak çalışabilmektedir. Boyut ve ağırlık bakımından taşınabilir formda olan ev tipi paketleme makinaları kolay ayarlanabilir paneli sayesinde herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Vakum paketleme makinası ile seri üretim gerçekleştirecek büyük işletmelerin sanayi tipi vakum makinalarını seçmeleri zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlayacaktır. Renas vakum paketleme makinaları özel vakum poşetine ihtiyaç duymadan paketleme yapmaktadır. Özellikle seri üretim gerçekleştiren işletmeleri maliyet bakımından rahatlatacak bu özellik ile üretim fiyatlarınızı düşürebilirsiniz. Tarih kodlama özelliği bulunan bazı vakum makinalarında son kullanma tarihini ve parti numarası gibi değerleri vakum paketleme işlemi sırasında makina otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Sanayi tipi vakum makinası ihtiyaçlarınızda çift hazneli vakum makinası modellerini sizlere önerebiliriz. Çünkü çift gözlü vakum makinaları dakikada 25 ile 50 ürün arasında vakumlama işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Renas Vakum Paketleme Makinalarının parçaları vakumlama sırasında ürünlere değmez ve sağlıklı bir paketleme işlemi gerçekleştirir. %100 Türk Malı olan Renas vakum makinaları Renas makine güvencesi altındadır. Satış sonrası teknik destek hizmeti veren Renas makine ile 0 216 470 83 74 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.