O zaman bana diyorsunuz, öyle mi?
Murat Çorlu
1

evet size dedim hocam. çünkü hollanda’ya geldim, burası 35 yıldır yaşadığım ülkemden daha güvenli diyen siz olduğunuz için.

tenkidim şu yönde: gittiğiniz ülke neresiyse orada başarılı olmanızı, orayı sevmenizi isterim. ama Allah aşkına bizim burada tutunduğumuz, bağlandığımız ve koruduğumuz vatanımızı menfi propagandanıza alet etmeyin. siz burayı biliyorsunuz. siz yapmayın.

şu an bütün diaspora cemolar birleşmiş, güya vatanları olan türkiye’yi en olmadık şekilde küçük düşürmeye çalışıyorlar. fransa veya belçika’da bombalar patladığında nasıl küçük düşmüyorsa, biz de düşmedik düşmeyeceğiz biliniz.

minibüsteki trafikteki sürtüşmelere bağlamayın gidişinizi. veya patlayan bombalar gibi bir yanılsamaya da. sizin orada patlamayacağı garanti mi? bombaları zevk olsun diye mi patlatıyoruz kendimiz. terör saldırısı adı üstünde.

eğer bu ülkeyi gerçekten seviyorsanız, rica ederim arkasından atıp tutmayın. burası hâlâ bizler için bir vatan. teröristi de olsa darbecisi de olsa def edeceğiz ve ölene kadar bu vatanı savunacağız.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated rentbey (#evet) yeah’s story.