Альтернатива “кинопоиску” в Україні

Що ж, пройшло вже майже півтора місяці після блокування “кинопоиску” в Україні і час опанувати себе та розглянути альтернативи.

IMDb.com

Дійсно найкраще, що є в світі, але автопропозиція в пошуку не працює для українських назв та й відсутні букви і та ї і преславуте Ґ. Але навіть при таких недоліках це залишається топ1.

themoviedb.org

Хоч не все перекладено українською, зате українських назва там багато, та й можна самому дуже легко долучитись до перекладу. База даних фільмів, функціонал рейтингів, списки (хоч дуже прості) є.

trakt.tv

Досить непоганий сервіс для відмічання переглянутих серій, хоча як на мене він трохи безликий. Хочеться або найкраще або рідною.

update: Вибуває з нашого рейтингу через дуже вузький функціонал для безкоштовного профілю. Без підписки за 30$ в рік функціонал дуже слабенький + багато реклами. Я багато трешу бачив, але навіть наші сервіси так не нахабніють.


На жаль в українському інтернеті люди забули в якій країні живуть та що пережила мова за останні декілька століть від споконвічного ворога, але це тема для іншої історії.


kino-teatr.ua

Мабуть єдиний сайт, засновники якого мають зв'язки з кінотеатрами, та й українським кіно. Даний сайт має найпотужнішу базу текстів.

Кабінет користувача бажає бути кращим, тож для повноцінної заміни потрібен ще потужний кабінет користувача.

КіноБаза

Трохи нагромаджений, але має найкращий кабінет користувача (серед українських) та фільтр фільмів, до того ж серед українських сайтів про кіно виявився найшвидшим. Але текстів і користувачів поки небагато.

update: можна навіть імпортувати оцінки з “кинопоиска” та imdb

КіноДжек

Серед всіх українських кіносайтів кіноджек має найкращий дизайн (люблю мінімалізм). Кабінет користувача можна віднести в топ 2 після кінобази, але новини оновлюються раз у три-чотири дні, що залишає питання…

update: на жаль сайт кіноджек закрився в квітні 2018 року.

Kino.net.ua

Досить неоднозначний сайт. В цілому непогано (є велика база фільмів), але дизайн та практично відсутність текстів дуже серйозний мінус. На телефонах взагалі краще не відкривати.

КіноАфіша

Найоперативніші новини про кіно та шоубіз. Досить непоганий сайт. Як заміна “кинопоиску” явно не катить але новини читати — топ #3 після кінофільмс (новини трохи попсові та не першої свіжості).

Kinofilms.ua

Хороша база, але відсутність нормального кабінету користувача, неперекладені новини дуже засмучує. Якщо до цього додати що колись українська версія була по посиланню kinofilms.ua/salo/ то складається враження, що там працюють українські українофоби.

update: kinofilms.ua покращив дизайн та трохи покращив ситуацію з українською. Тепер він виглядає добре і цілком придатний для користування. Однак, кабінет користувача відсутній.
Ще варто зазначити, що після оновлення сайт перейняв сучасну систему оцінювання подобається / не подобається.

Висновки

Топ 3 сайти з найкращим кабінетом для оцінок, списків та взагалі бази даних світу

  1. imdb.com
  2. themoviedb.org

Серед українських найкрутіший клієнтський кабінет на сайті kinobaza.com.ua. (кіноджек вибув, тому що закривається).

Топ 3 сайти з кіноновинами українською.

  1. kino-teatr.ua/uk/
  2. kinoafisha.ua/ua/
  3. kinofilms.ua/ukr/

Мені пропонували додати в список ще один сайт “кинориум”, але виявилось що він фінансується з Росії, що робить використання його образою всіх загиблих у неоголошеній війни РФ проти України (більше 12 тисяч) та українців, що вимушені жити в окупованому Криму та ОРДЛО та й взагалі всіх українців. Для вияснення достатньо пробити в гугл ооо кинориум. Можна про це ще почати розповідати у них на фб сторінці, але після цього мене там забанили і видалили коментар.

Будь ласка, перед пропонуванням сайту перевіряйте його власників.