בחירת מקלחון לקראת שיפוץ דירה

שיפוץ בית, ברוב המקרים, כולל שינוי ושדרוג של חדר הרחצה ופרט נהוג להוסיף מקלחון (אופציה פרקטית הרבה יותר מאמבטיה) או להחליף מקלחון שהתיישן באחד חדש.

באופן טבעי במסגרת שיפוץ דירה נדרשת קבלת החלטות רבות ולעתים אנחנו לא מצליחים להקדיש לכל בחירה את תשומת הלב הראויה לה. הדבר כאמור טבעי ומובן, אבל בחירת מקלחון חייבת להיות מושכלת ובפרט חובה לוודא שהמקלחון עומד בכל התקנים הרלוונטיים והעדכניים, וכמו כן הדלת שלו עשויה מזכוכית מחוסמת או זכוכית רבודה, כך שלא נשקפת כל סכנה לביטחונכם גם אם הזכוכית תישבר. עוד פרט חשוב הוא עובי הזכוכית של דלת המקלחון — מומלץ לא להסתפק בפחות מ-8 מ”מ.

עוד פקטורים חשובים בבחירת מקלחון במסגרת שיפוץ דירות הם הגודל והצורה. הצורות הנפוצות הן עגול, פינתי, חזיתי וקטום, ובאופן טבעי לכל חדר רחצה מתאימים סוגים אחרים של מקלחונים — שכירת שירותיה של מעצבת פנים תסייע לכם להיות בטוחים שבחרתם את האופציה המיטבית עבורכם. הגודל הוא בדרך כלל סטנדרטי — 80 על 80 או 90 על 90, אם כי כמובן שתוכלו גם לפנק את עצמכם במקלחון גדול ומרווח יותר, שהרי במסגרת שיפוץ דירה ממילא נעשים שינויים רחבי היקף בכל הבית.

איך בחירת מקלחון משפיעה על עיצוב דירות קטנות?

בנוסף לפן הפרקטי ישנה כמובן חשיבות גם לפן האסתטי, שהרי שיפוץ בית הוא תמיד גם הזדמנות להפיכתו ליפה יותר. בפרט חשובה החזות של המקלחון כשמדובר על עיצוב דירה קטנה, שבה לכל מרכיב משקל נכבד במראה הכללי. בהקשר זה כדאי לדעת שבימינו ישנו מבחר רחב מאוד של עיצובים — כך למשל תוכלו לבחור דלת למקלחון שעשויה מזכוכית חלבית או אפילו להוסיף לה הדפס דיגיטלי מרהיב ובכך לשדרג את המרחב.

שיפוץ דירה בזמן שיא