דמיון מודרך

הדמיון שלנו הוא כלי רב עוצמה, ואם נשכיל לרתום אותו למטרותינו נוכל להגיע אליו בקלות רבה. הדרך הטובה ביותר לכך היא דמיון מודרך, טכניקה שמאפשרת שינוי הרגלים שכבר לא מועילים לנו ואף מזיקים לנו ומונעים מאיתנו לממש את הפוטנציאל שלנו.

השימוש בדמיון מתאים למקרים שבהם העבר כובל אותנו, באופן מודע או לא מודע, וזאת בזכות היכולת לשנות זיכרונות עבר — כלומר לא את האירועים עצמם אלא את האופן שבו הם נשמרים בזיכרון שלנו.

כדי לדמיין באופן אפקטיבי במיוחד, חשוב לאפשר לכל החושים להשתתף בחוויה: דמיון מודרך שכולל מראות מפורטים, קולות מובהקים, ריחות בעלי נוכחות ובאופן כללי תחושות רבות הוא זה שמשפיע על מקסימום תאים במוח ובהתאם מייצר מקסימום שינוי בחיים שלנו. ברוב המקרים בפעמים הראשונות שאנחנו מנסים להשתמש בדמיון שלנו לטובת שינוי מציאות קיימת, לא קל ליצור מראות כה מפורטים ודמיונות עשירים באמת, אבל זוהי טכניקה שפשוט צריך לתרגל ובהדרגה נגלה שהדמיון המודרך משתפר והולך.

דמיון עם מטרה ברורה

עוד מרכיב חשוב במסגרת דמיון מודרך הוא הצבת מטרה ברורה עוד בתחילת התהליך, כך שנדע לאן מועדות פנינו ובהתאם ליצור את הזיכרונות המתאימים ביותר להגעה ליעד זה.

אפקטיבי אף יותר השילוב בין הדמיון המודרך לבין שיטת הטיפול NLP, שביחד מייצרים תקשורת אפקטיבית מאוד עם התת מודע שלנו, משנים אותו בהתאם לצרכים העדכניים שלנו ומבטיחים לנו דילוג על מכשולים בדרך להשגת החיים שאנחנו באמת רוצים לעצמנו.

עוד חשוב להדגיש שטכניקת הדמיון המודרך מתאימה לכל הגילאים, כולל ילדים — שבאופן טבעי זקוקים להכוונה ולתרגולים שמתאימים להם.

דמיון מודרך לא רק לילדים