Ako sme klientovi jediným linkom v článku vypredali sklad za 24 hodín

Róbert Sedlák
Mar 6, 2017 · 3 min read

Milí priatelia,

tento víkend sa nám podarila vec, o ktorú sa s Vami musím podeliť.

Na serveri Dobré noviny sa snažíme prinášať pekné články o bežných ľuďoch a firmách o kolo nás, ktoré robia svet lepším miestom. Niektoré z článkov však majú ambíciu byť viac než len príjemným čítaním a nesú so sebou aj nenásilné reklamné posolstvo.

Jedným z takýchto článkov je aj rozhovor s uznávaným českým psychológom Marekom Hermanom, ktorý sme publikovali v nedeľu popoludní. Ide o jeden z najlepších rozhovorov, aké sme kedy priniesli a určite bude pre Vás v mnohom inšpiratívny. Jeho súčasťou je však aj nenápadný link na samotnom konci v článku, v ktorom čitateľovi ukazujeme, kde si môže kúpiť knihu Mareka Hermana a pokračovať tak v čítaní múdrych myšlienok tohto charizmatického pána. Ide o nenásilné a veľmi prirodzené reklamné posolstvo, ktorého cieľom je priviesť čitateľa do e-shopu nášho klienta a podľa možnosti ho konvertovať na zákazníka.

Nenápadný odkaz vedie do e-shopu klienta.

Teraz trochu dát:

Článok je sám o sebe jedným z najčítanejších v celej našej histórii, napriek tomu, že patrí medzi najdlhšie. Podľa našich údajov ho za prvých 24 hodín čítalo takmer 250-tisíc ľudí. Priamo z nášho webu ho zdieľalo asi 30-tisíc ľudí a post na Facebooku zazdieľalo ďalších zhruba 17-tisíc ľudí. Dosah príspevku na Facebooku je za 24 hodín viac ako 630-tisíc ľudí, z toho 600-tisíc je organický dosah! Poriadny hype, však?

Post na Facebooku získal organický dosah na úrovni zhruba 600-tisíc ľudí.

V pondelok ráno sme sa spojili s klientom, ktorý prevádzkuje zmieňovaný e-shop. Potvrdil nám, že za prvý deň eviduje viac ako 500 objednávok promovanej knihy Mareka Hermana a podľa našich informácií už Marek Herman pripravuje štvrtú dotlač, pretože sklady sú beznádejne vypredané. Nejde pritom o žiadneho Harryho Pottera ani Evitu, ale odbornú literatúru určenú aj pre laickú verejnosť.

A je tu ešte jedna zaujímavosť. V pondelok napoludnie sme sa boli pozrieť na stránky našich dvoch najväčších knižných eshopov — Martinus a Gorila. Uhádnete, ktorá kniha je dnes v oboch obchodoch najpredávanejšia? ;-)

Najpredávanejšie tituly na Martinus.sk (vľavo) a Gorila.sk (vpravo).

Áno, aj takto môže vyzerať úspešný príbeh content marketingu, alebo ak chcete, natívnych článkov na Dobrých novinách.

Tak čo, kedy začneme písať článok o Vás alebo Vašom klientovi? ;-)

Napíšte mi na inzercia@dobrenoviny.sk.

    Róbert Sedlák

    Written by

    CEO @ dobrenoviny.sk