Interneto svetainės SEO (optimizavimas paieškos sistemoms) yra vienas iš pagrindinių skaitmeninio marketingo elementų, kurio veikimą turi suprasti visi asmenys susiję su interneto technologijomis: programuotojai, dizaineriai, skaitmeninio marketingo specialistai. Internete gausu šaltinių apie SEO veikimą ir principus, tačiau internete pasirodanti informacija ne visada yra teisinga.

Specialistai, kurie savo klientams ar savo įmonei tikisi sukurti sėkmingą skaitmeninio marketingo strategiją, privalo mokėti atskirti teisingą informaciją nuo melagingos bei remtis tik pačiais naujausiais šaltiniais. Prieš jūsų akis 5 ypač paplitę mitai:

MITAS NR. 1: RAKTAŽODŽIŲ „PRIKIMŠIMAS“ VEIKIA


Kodėl Jūsų smulkiam verslui reikia interneto svetainės?

Jeigu esate vienas iš smulkaus verslo savininkų, kurie nenori plėsti savo įmonės žinomumo bei uždirbti daugiau pinigų — šis straipsnis ne Jums.

Visiems kitiems, kurie nori didesnių pajamų ir galvoja, kad savo verslą auginti reikia kiekvieną dieną patariame, kuo greičiau įsigyti naują interneto svetainę. Juk profesionalių interneto svetainių kūrimo įmonių bei freelancerių daugėja su kiekviena diena, o interneto svetainės sukūrimo kaina jau tapo prieinama kiekvienam verslui.

Vis dar dvejojate? Štai 5 pagrindinės priežastys, kodėl jau dabar turėtumėte pradėti ieškoti interneto svetainių kūrėjo.


Per vieną sekundę yra atliekama net 60 000 paieškų Google sistemoje, tad niekam neturėtų kilti abejonių, kad kiekvieno sėkmingo verslo interneto svetainės turėtų būti optimizuotos paieškų sistemoms.

Kas yra SEO? Paprasčiausias SEO apibrėžimas galėtų būti, kad tai yra elementai, kurie padeda internetinėms svetainėms rikiuotis aukščiau paieškų sistemų rezultatuose. SEO gali būti vidinis ir išorinis. Vidiniam SEO prisikiriami interneto svetainės techniniai elementai (meta žymės, alt atributai ir kt.), o išorinis SEO yra nuorodų kūrimas į pačia svetainę (pvz.: socialinių tinklų marketingas). …


Kai svetainė yra nepatogi, neestetiška, pasenusio dizaino — į akis iškart krenta netinkami elementai. Tada lengva pasakyti, kas yra negerai ir ką reiktų pridėti. Dizaineris kartu su programuotoju lieja prakaitą, prideda visus elementus lyg iš vadovėlio, tačiau lankytojams, atėjus į svetainę kažko trūksta. Tad kokie tie šaunios svetainės elementai, kurie būna pamirštami, tačiau yra gyvybiškai svarbūs?

Kodėl ši informacija aktuali verslininkams?

Tam, kad galėtumėte atsispausdinti šį straipsnį, nueiti pas savo programuotoją ir racionaliai išdėstyti savo interneto svetainės norus bei išsakyti pastabas.

Kodėl ši informacija aktuali interneto svetainių kūrėjams?

Tam, kad visada galėtumėte pasitikrinti ar svetainėje yra panaudoti visi būtiniausi elementai…

Romualdas Tamulaitis

Freelancer Web Developer at romualdastamulaitis.lt

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store