KARİYERE FAYDA-FAİK ÇELİK MTAL

Mesleki bir lise okumanın bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum. Bu kadar, ne kadar? Şöyle, meslek lisesindeki herhangi bir bölümü okumanız anadolu lisesini bitirmiş ve aynı üniversiteye (bölüme) gideceğiniz öğrenciye karşı bir avantaj sağlar artı olarak üniversitenin temellerini almış, konulara hazır ve bilgili bir öğrenci olarak bölümünüze başlayacaksınız. Anadolu-Meslek programı bulunduran liselerinden bana kalırsa en içi dolu olanı (özellikle grafik tasarım bölümü için) Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; biraz içeriğinden bahsedeceğim.

Faik Çelik MTAL Panoramik Görüntüsü

2006 yılı kuruluşlu okulun demir kapı girişi sağa ve sola doğru iki küçük otoparka çıkıyor. Demir kapının tam karşısında ise okulun ilk girişi bulunuyor, sol tarafta ise öğrenci girişi vardır. Bahçenin sağ tarafında Rahime Çelik Spor ve Kongre Salonu hemen yanında da Uygulama Kafeteryası yer alıyor.

Uygulama Kafeteryası

Okulun öğle arası sonrası temizlik aşamasından bir fotoğraf yukarda örneklendiriyorum.

Rahime Çelik Kongre Salonu Bölümü

Bahçenin sol tarafında ise geniş bir alan, yeşillik ve keyifli bir pergole vardır.

Okulun teknik ve meslek programında yer alan bölümler; Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık, Yiyecek İçecek, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Gıda Teknolojileri bulunur.

Öğrencisi olduğum Faik Çelik MTAL Bursa’nın Yıldırım ilçesinde yer almakla birlikte çevresinde öğrencilerin ulaşım kolaylığı için minibüs ve otobüs duraklarıda mevcuttur.

Sizide okulumuza bekleriz…