Dizi Tavsiye: The Blacklist!

Raymond ‘Red’ Reddington FBI’ın en çok aranan suçlularından biridir, ayrıca eski bir hükümet ajanıdır. Reddington bir gün gayet soğukkanlı ve sebepsiz bir şekilde FBI karargahına teslim olur. Ardından FBI’a tüm azılı suçluların adının olduğu kara listeyi söyleyeceğini ve yakalanmalarında yardım edeceğini teklif eder. FBI’ın reddedemeyeceği bir tekliftir. Tek şartı ise sadece FBI ajanı Elizabeth Keen ile konuşacaktır.

Birçok dizi takip etmeye çalıştım ve yüzlerce film de izlemiş onlarcasını da arşivime eklemişimdir. Netflix hesabım da şahit, The Blacklist dizisinden bir hayli etkilendim. New York yıllarımda yani aslında geçen sene izlemeye başladığım ancak çeşitli sebeplerle ara verdiğim diziye geri döndüm. Hemen Netflix hesabından diziyi bulup favorilere ekledikten sonra, takibe devam etmeye başladım.

NBC kanalında 2013 yılı 23 Eylül’de başlayan suç, polisiye, drama türündeki dizinin senaristi Jon Bocenkamp, yönetmeni Joe Carnaha. Dizinin başrollerinde James Spader ve Megan Boone var. Her ikisi de diğer oyuncuları gibi oldukça kaliteli iş çıkarıyor.

Başta da bahsettiğim gibi, ben Netflix’den izliyorum. Birçok platform vardır tabi ki, The Blacklist’i takip etmek için. Birinci bölümü izledikten sonra, eğer aksiyon ve FBI tarzı ajan-dedektif filmlerinden de hoşlanıyorsanız, sizi sürükleyip diğer bölümlere devam etmenizi sağlayacaktır.

Aşağıda ilk bölüm fragmanını izleyebilirsiniz. Şu sıralar 3. Sezonda olan The Blacklist’e 1. Sezondan hızlıca başlamanızı tavsiye ederim. Hızlıca yeni yayınlara yetişeceğinizden eminim.

Bu arada, The Blacklist, IMDB’den 8.2 almış… Ki daha yükseğini hak ediyor…