Divoké vlny — jak na ně

Salon Professional
Jun 5, 2018 · 4 min read

Na poctu žen, které nosí vlny či kudrny, jsme udělali rozhovor s mezinárodním školitelem Oribe Kienem Hoangem, abychom pronikli do světa posedlostí kadeřemi.

Co máš rád na kudrnatých vlasech?
Kudrny definují jedinečnost a přirozenou krásu člověka. Všechno je dnes tak stejné, ale kultura kudrn je tu na oslavu naší vlastní osobnosti.

Proč myslíš, že si tolik lidí narovnává vlasy?
Je snadné vydat se tou cestou, že žehličkou přirozené kudrny prostě narovnáte. Svět nás všechny směruje jednou cestou, kvůli čemuž je daleko snažší cítit se nepříjemně ve vlastní kůži, když jste nějak výjimeční. Já považuji různé druhy a textury vlasů za daleko zajímavější.

Kdo z dnešních celebrit je schopen pořádně využít svoje kudrnaté vlasy?
Beyonce a Rihanna. Miluju, jakým způsobem Beyoncé využívá přirozenou texturu svých vlasů, a fakt se mi líbí Rihannina kudrnatá ofina- působí to přirozeně takovým rocknrollovým způsobem. Podívejte se třeba na nedávnou kampaň Micy Argañaraz pro Yves Saint Laurent. Je mistryní přirozených vln a kadeří. Myslím, že začala s trendem kudrnatého shag(sestříhaný účes ze 70. let) účesu, což je krásné a moderní.

Přirozená textura vlasů, vlny a kudrny mají velký comeback na molech během týdnů módy a ve významných módních časopisech. Jak učíte klienty využít potenciál svých kudrnatých vlasů?
Úkolem stylisty je naučit klienta, aby sám byl schopen upravit tvar svých kadeří při vysušování vlasů za pomocí rukou či difuzéru. Tyto techniky vytvoří upravenou přirozenost, ve které se budou cítit příjemně po celý den. Kadeře jsou rozhodně těžší na úpravu, takže s nimi musíte umět pracovat a také použít správný produkt, abyste dosáhli textury, jež si přejete.

Kdo má nejikoničtější kudrnaté vlasy v historii?

Je to nerozhodně mezi Dianou Ross a Sarah Jessicou Parker.

Jaké máte tipy pro dosažení krásných kadeří?
Když jste ve sprše, dávejte si pozor na příliš hrubé zacházení s vlasy. Oplachujte vlasy směrem dolů, a ne dozadu. Když vyjdete ze sprchy, nesušte vlasy ručníkem, předkloňte se a vymačkejte vodu z vlasů, abyste zachovali kudrnaté prameny. Hrubé vysoušení ručníkem vytváří krepaté vlasy, což nechceme. Pro kudrnaté vlasy je důležité, aby byly pořádně suché, než se s nimi pracuje.

Máte nějaký tajný lektvar na hydrataci a kontrolu nad vlasy pro nádherné kudrny?
Prvním krokem je umýt je dle návodu z předchozího odstavce. Každé tři až čtyři dny použijte šampon Shampoo for Moisture & Control na kořínky a kondicionér Intense Conditioner for Moisture & Control od půlky hlavy směrem ke konečkům. Poté se rozhodněte jaký typ vln chcete mít. Podle toho použijte ten správný produkt.

Pro vytvoření lehkých velkých vln: Umyjte a naneste na prameny pěnu Curl Shaping Mousse. Počkejte až vlasy zcela uschnou než je budete dále upravovat.

Pro vytvoření hebkého a uhlazeného účesu: Umyjte a naneste krém Curl Control Silkening Crème od kořínků až ke konečkům. Na vlasy, jež jsou u hlavy rovnější, použijte ke kořínkům produkt Curl Gloss Hydration & Hold.

Pro výrazně odělené vlny: Umyjte a naneste vlasový olej Gold Lust Nourishing Hair Oil. Pročešte vlasy hřebenem se širokými zuby a pomocí prstů vytvarujte kadeře. Pokud chcete výrazněji oddělené vlny, použijte difuzér.

Pro přirozeně hydratované vlasy : Umyjte pomocí čistícího krému Cleansing Crème for Moisture & Control a naneste produkt Curl Gloss Hydration & Hold.

Za každých okolností nechejte vlasy uschnout bez mačkání. Abyste dosáhli upraveného vzhledu, počkejte, až vlasy uschnou a poté je nakulmujte, následně naneste sprej Imperméable Anti-Humidity Spray. Pro dosažení volnějších vln, naneste sprej Royal Blowout Heat Styling Spray při dokončování účesu a poté pastu Fiber Groom.

Jak můžou ženy s kudrnatými vlasy využít barevné trendy?

Když vybíráte barvu, buďte odvážná. Vyberte odstín a naneste jej na dostatečně široké prameny. Kadeře s jemnými melíry jsou nevýrazné, ale široké prameny dodají vašim kadeřím tvar a výraz.

    Salon Professional

    Written by

    Nabízíme revoluční značky pro nezávislé salony (www.salonpro.cz)