11 Důvodů, proč byl rok 2021 pro SDMK Design jízda

SDMK Design
5 min readDec 22, 2021

👉 Mrkněte na naše PFko

Do konce roku 2021 zbývá posledních pár dní a my pro vás máme Adventní review naší roční práce. Pojďte se podívat do zákulisí naší digitální dílny
a zjistit, proč nás tenhle rok tak bavil.

Tiskovka každé digitální společnosti bude letos začínat stejně. “Přestože pro nás byl covidový rok 2020 velká výzva, pomohl nám zvýšený zájem o digitalizaci. Bla bla bla…”. To víte a tím vás nudit nebudeme.
Pojďme na to opravdu důležité.

  1. Náš tým se letos rozrostl o nové posily. Přišli noví UX designéři, delivery manažeři i UI specialisté. Nejvýznamější posilou letošního roku byl UX seniorní designér Antonín Pospíšil, který přinesl do projektů svou mnohaletou odbornost a rozšířil specializaci SDMK o produktový design. Antonín má za sebou bohaté portfolio projektů napříč světem, včetně založení vlastní agentury. Od prosince tohoto roku se navíc stal managing partnerem.
  2. S boostem našeho týmu jsme museli opustit kanceláře v pátém patře
    v Idea Delivery Labu. Prostě jsme se tam už nevešli a potřebovali jsme větší kanceláře. Vystoupali jsme tedy o patro budovy výše a blíže k našemu partnerovi IdeaSense. Adresa je stejná a nás se do kanceláře vejde více.
    Samozřejme IDL stále využíváme pro naše aktivity jako UX lab nebo Meeting room atp. Oh yeah!
  1. Náš dřívější klient Tutuka.com (nadnárodní poskytovatel platebních řešení) byl odkoupen společností SaltPay (TZ “zde”). Ta se rozhodla jej spojit se společností Paymentology. To pro nás znamenalo tvorbu nového webu i brand voice a vyrovnat se takovým titánům jako je Stripe nebo Marqeta. V přibližně tříměsíční náročné, ale fantastické jízdě jsme udělali kompletní UX, UI i DEV a vystřelili web do světa.

4. Ze světa platebních karet to však stále není vše. Díky našim kolegům
v agentuře Isobar jsme začali intenzivně pracovat pro Mastercard. Společně budujeme (analyzujeme, navrhujeme a testujeme) unikátní řešení customer loyalty aplikace pro bankovní klienty.

5. Možná jste slyšeli o Rastym Turkovi a jeho startupu PEX, který letos od investorů získal investici v hodnotě 154 milionů korun. PEX vyvíjí software pro ochranu autorského obsahu na internetu a my jsme pro ně vytvořili komplet UI jejich nového webu, který spouštěli letos v únoru. Byla to fuška, protože jsme vše museli zvládnout za 14 dní. (Díky Superkoders)

6. Se společností Tymbe jsme se v průběhu roku ponořili do vývoje UX a UI designu jejich aplikací a webových stránek. Po skvělé spolupráci se s nimi nyní pouštíme do vývoje naprosto revolučního systému pro brigádníky a jejich náboráře.

7. Kryptoměny jsou sice buzzwordem dneška, počkat… ještě společně s Blockchainem. Ale nejde jim upřít, že frčí. A my v tomto průmyslu nechybíme. Pro španělský startup jsme vytvořili UX a UI design kryptoměnového fondu a DEV tým IdeaSense požehnal naše UI svým kódem.

A máme tu ještě další segmenty průmyslu, ke kterým jsme letos přičichli.

8. Energetika — Dodavatel elektrické energie EG.D si přál prototyp UX a UI zákaznického systému pro municipální (rozumějte městská samospráva — nebojte, my taky ze začátku to slovo neznali) energetické správce. Jejich unikátní řešení jsme oblékli do krásného UX a my věříme, že budeme dále pokračovat v roce 2022.

9. Virtuální realita je další pojem, který dnes nafukuje ceny akcií každé společnosti o solidní desítky procent. Je to bez pochyby trend a my na něm jedeme! Náš partner IdeaSense se stal spoluzakladatelem startupu VR Training, který pomocí virtuální reality nabídne školení pracovníků z pohodlí jejich domova.

10. Sice je to takové malé tajemství, ale povíme vám ho. Že jste to vy. Připravujeme UX řešení pro ovládání robota. Stavebního terminátora, který cihlu po cihle postaví dům a ani se nezapotí. Více ale neprozradíme.
Zatím je to příliš “TOP SECRET”.

11. Samozrejmě nezapomínáme i na menší projekty. Třeba prezentační web pro Trustsoft nebo grafický design pro naše oblíbené QUEENIE. Bylo toho opravdu dost.

Co by to bylo za ročenku, když bychom vás tady nepolechtali čísly.
Greed index na maximum! Jste připraveni?
🚀 200 procentní růst na obratu!
Už můžete zase dýchat. Dle hodnocení Deloitte bychom se s tímhle výkonem dostali do jejich Top 50 nejrychleji rostoucích firem v ČR. Ale víte co? My tam být nepotřebujeme. Důležité je, že to víme my. A teď i vy. A že si to střihneme příští rok znovu.

Tuhle rok trvající legraci bychom si ale rozhodně neužili bez našich klientů
a partnerů. I když jsou texty psané odlehčeně, aby se Vám dobře četly, naše díky patří všem zde zmíněným. Vděčíme Vám za skvělé podněty pro náš profesní i osobnostní růst.
Děkujeme Vám.

Tým SDMK Design Czech / Part of IDEASENSE Group
Vzhledem k tomu, že si lidí v týmu vážíme, rádi bychom jim i takto veřejně poděkovali za veškerou práci v letošním roce. Díky!

👉 Mrkněte na naše PFko

--

--

SDMK Design

We are a design studio focused on Design Systems, which we help implement into the product teams of our clients.