26 Followers
·
Follow

Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?

Image for post
Image for post
Daniel Pink — Drive Kitap İnceleme

Daniel Pink’in Drive kitabının konusu motivasyondur. Birçok şeyi versiyonlandırma yoluna gittiğimiz gibi Daniel Pink de bu konuyu Motivasyon 1.0, Motivasyon 2.0 ve Motivasyon 3.0 olarak ele alıp inceliyor.

Kitabın arka kapağında da yazdığı üzere çoğumuz, kendimizi ve başkalarını motive etmenin en iyi yolunun ödüller olduğunu düşünürüz. Bu ödüllerin de en önemlisi genelde paradır. Oysa bunlar genelde dışsal motivasyon öğeleridir ve yanlış kullanımları beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

Motivasyon 1.0, Motivasyon 2.0 ve Motivasyon 3.0

Image for post
Image for post
Motivasyon 1.0, Motivasyon 2.0 ve Motivasyon 3.0
  • Motivasyon 1.0: Çok eskiden insanların tek amacı hayatta kalmaktı. …

iPad’e Oyun Kontrolcüsü Nasıl Bağlanır?

Image for post
Image for post
iPad’e Oyun Kontrolcüsü Nasıl Bağlanır?

iPad’de dokunmatik ekran üzerinden oyun oynamak kimi zaman çok rahat olmuyor. Mevcutta konsollarda ya da PC’de bir gamepad ile oyun oynamayı seviyorsanız muhtemelen iPad’de de aynı deneyimi yaşayabilir miyim diye merak ediyorsunuz diye düşünüyorum.

Aşağıdaki videoda hem Xbox One kolunu hem de PlayStation 4 kolunu iPad’inize nasıl bağlayacağınızı anlattım. Aynı zamanda iPad Pro üzerinde örnek oynanış videolarına da yer verdim.

Image for post
Image for post
iPad Pro & Beyaz Xbox One GamePad & Beyaz PS4 GamePad

Ücretli Apple Arcade hizmetini kullanmaya başlarsanız Hot Lava ve Oceanhorn 2 gibi daha çok sayıda kaliteli mobil oyunlara erişebilirsiniz.

Apple ekosistemi ve iPad Pro ile ilgili daha çok bilgi almak isterseniz “Apple Ekosistem Nedir? Hangi Cihazları Kullanmalıyım?” ve “Apple Ekosistem Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir?” yazılarımı okuyabilirsiniz.

Image for post
Image for post
iPad Pro & Siyah Xbox One GamePad & Siyah PS4 GamePad

iPad’de Xbox One ve PlayStation 4 GamePadleri ile Oyun Oynamak videomu aşağıdan ve Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

iPad’de Xbox One ve PlayStation 4 GamePadleri ile Oyun Oynamak — Youtube Video

Keyifli oyunlar :)

Daha fazla yazı için blog adresim: volkansel.com/


Apple Ekosistem Yazı Dizisi — Bölüm: 2

Image for post
Image for post
Apple Ekosistem — Bölüm 2: Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Apple Ekosistem Yazı Dizisi — Bölüm: 1'de “Apple Ekosistem Nedir? Hangi Cihazları Kullanmalıyım?” konularına değinmiştim. Bu yazıda ise “Apple ekosistem nasıl kullanılır? Avantajları nelerdir?” sorularına değineceğim.

Apple Ekosistem Nasıl Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Ekosisteme giriş yapabilmek için Apple cihazların neredeyse hiçbiri ucuz cihazlar değil maalesef. Yine de tercihlerinizi Apple ürünlerinden yapmanız durumunda Apple ekosistemine hoşgeldiniz diyelim :)

Şimdi sıra geldi asıl konuya. Apple ekosistem nasıl kullanılır? Apple ekosistemin avantajları nelerdir?

1. iCloud Kullanımı

Apple ekosistemden faydalanabilmeniz için bir iCloud hesabınızın olması gerekiyor. Farklı cihazlarda aynı iCloud hesabınızı kullanmaya başladığınızda “kesintisiz deneyimi” yaşamaya başlıyorsunuz.

Image for post
Image for post
Apple iCloud

iCloud ile tüm bilgileriniz ve dosyalarınız bulut sistemi üzerinde tutuluyor ve aynı iCloud hesabınızla farklı bir cihaza geçtiğinizde bilgileriniz iCloud’dan çekildiğinden cihazlarınız her an senkron kalmış oluyor. Böylece örnek olarak telefonunuzda aldığınız bir notu iCloud’da tutacak şekilde ayarladığınız zaman MacBook’unuzda ve iPad’inizde de kolayca görebiliyor ve güncelleyebiliyorsunuz. …

About

Volkan Sel

Business Analyst | #Gamer 🎮 #Geek 🔎 | #Blogger 📝 | #MovieCritic 🎬 #MobileApps📱| #MBA | #Gamification 🎲 | @ Oyunder & GamFed

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store