Küresel Ekonomik Krizin Acil Çıkış Kapısı; Kripto

Küresel Krizde acil çıkış kapısı kripto olacak. Düşen ve dipleri test eden kripto market, krizin yıldızı olmaya aday bence. Regüle piyasalarda şişmeler zirve yapmaya başladı. Artık kriz yakın gibi görünüyor.

Bknz. Nasdaq Örneğim;

Global anlamda küresel kriz durumunda en hızlı şekilde paraların piyasadan çekilmesi ve güvenli bir alana çekilmesi, istenilen ülkeye rahatlıkla (gümrüksüz) ve en önemlisi fırtına geçene kadar, büyük fonları küresel piyasalardan uzak tutmak..

2008 krizinden sonra doğan bitcoin’in birincil amacı bu olacak belki de 2020de..

Olası kriz senaryom için 2019 Noel i hedef gösteriyorum. İncelemelerime göre regüle piyasaların çakılacağı ve kriptonun ihya olacağı ortak tarih 2020 olarak gözüme çarpıyor.

Tarihler 2019a yaklaşırken de , kriptoda regülasyon çabaları son hızda devam ediyor. Öncü de tabi ki; Coinbase;

Coinbase ‘in yan kuruluşu Coinbase Custody tescil edilmiş bir broker bayisi. Kurumsal yatırımcıyı çekmek için New York Finansal Hizmetler departmanından izin aldı. (Ekim/2018)

Bu apaçık bir regülasyon hamlesi. Kurumsal yatırımcının parasını kriptoya yatırıyor ve güvenle muhafaza ediyor. Kurumsal firmalar için Dijital Varlık Saklama Hizmeti sunuyorlar Coinbase gözetiminde. Kripto hedge fonları,Borsalar ve ICO fonları Custody içerisinde muhafaza ediliyor. Regülasyon onaylı.. Kim bu kurumsal yatırımcılar?

Mesela; Wall Street desem..

Coinbase güvenoyu aldı.. IPO söylentileri var son dönemde.. Coinbase ABD’de borsaya açılacak şirket olarak. Sektör için önemli adımlar bunlar. Coinbase’in kripto varlıklarının 20 milyar$ dan fazla olduğu belirtiliyor. Total market hacmi şu dönemde 200 milyar olduğuna göre piyasanın en az %10 u burada dönüyor. USDcoin i de piyasaya empoze etmeye başladılar.

Herhangi bir bankadan para gönderip Usdcoin alabilirsiniz Circle’dan.. Bu Usdcoin’i de Poloniex ya da Coinbase ‘e gönderip Bitcoin alabilirsiniz.

Usdcoin ve Poloniex Circle şirketinin.. Circle şirketi de Goldman Sachs ‘ın yan kuruluşu.. ve en nihayetinde Goldman Sachs bir Rockefeller iştiraki..

Coinbase ‘in gerçek sahibi de Rockefeller olabilir.

Bu aileler ve türevleri, bir çok firmayı paravan arkasından yönetirler ve kendilerine paravan bir CEO seçerler ve firmayı uzaktan yönetirler..

Velhasıl kelam.. Sözün özü;

Bir kaç yıl içinde dünya ekonomisinin atardamarı Kripto olacak..

Hazır olun..