STHLM

Prvýkrát sme šli s Robertom na sever, konktrétne do Štokholmu. Myslím, že v momente, keď vstúpite do mesta, ucítite tú pozitivu. Nielen čo srší z ľudí, ale doslova sú ňou nasiaknuté všetky priestory.

Každý kto príde do Štokholmu, by mal navštíviť metrá — teda nie všetky, ale stačí pár zastávok, ktoré sú úžasne pomaľované. My sme ich navštívili asi 8.

Všade, ale úplne všade je všetko na štýl Ikea, prípadne priamo z Ikea. Takže si viete predstaviť, ako tam všetko vyzeralo. No peckovo!

Prvé, čo som si uvedomila, bolo to, že Švédi sú fakt šialene otužilí. Normálne, že nepoznajú šále, rukavice, či PONOŽKY. Dokonca im nerobí problém chodiť s rozopnutým kabátom v mínusových teplotách, veď čože. Ale majú štýl. To sa musí uznať. Stále som chodila užasnutá a Robovi básnila o ich perfektnom vkuse. Kanken vakov je tam približne rovnakov, ako u nás Billa tašiek. Dokonca aj 70-ročné tety a ujovia sú štýloví.

Štokholm som si fakt zamilovala. Prvé, čo nás doslova prepojilo, bola prítomnosť bezlepkového jedla úplne všade, bezlepkových KOLÁČIKOV aj bezlaktózového mlieka. Normálne som tomu neverila a s malou nedôverou som očakávala kŕče. No nič neprišlo! A viete, čo je najlepšie? Vo Švédsku si nepýtajú bezlepkový príplatok. Berú nás, ako každého iného :D

Ak to mám celé zhrnúť, Štokholm je krásne mesto. Je naozaj plné pozitivity, optimizmu, motivácie a hlavne rastie s dobou. Technológie, ľudské potreby, či súčasné alergie = Švédi si vedia poradiť so všetkým a sú o krok vpred oproti iným krajinám. Nikde nemáte obmedzenia, zákazy, policajtov som videla len raz , rovnako aj bezdomovcov.

Choďte do Štokholmu a verte, že neoľutujete :)

Švédsko je fakt paráda!

Tu ma sleduj — INSTAGRAM