Vaser liposuction sonrası iyileşme süreci

Bölgesel yağlanmadan yüz kontür düzeltme işlemine varana kadar vaser liposuction ameliyatı geniş bir alanda kullanılıyor. Plastik cerrahların ellerinden çıkan mucizevi sonuçlar ise oldukça yüz güldürücü. Gerek bayanlar gerekse de erkekler, hem güzelleşmek hem de incelmek amacı ile vaser liposuction yapan doktorlara başvurarak, şikayetçi ya da beğenmediği bölgeleri vaser liposuction ile kolayca eritip, yok edebiliyor. Kilo problemine genel anlamda çare olmasa da, gözle görülür farklar ve incelmeler yaratan vaser liposuction; hanımların diğer estetiklerini aynı anda yapılması şansı ile oldukça avantajlı. Vaser liposuction deri altına müdehale edilen bir işlem olduğu için işlem sonrasında elbette ödemler, morarlamalar gözlemelenmekte. Vaser liposuction sonrası oluşabilecek yan etkiler olan bu morarlar ve ödemler ise iyileşme süreci olarak adlandırılabilir. Vaser liposuction yaptıranlar iyi bilir ki, bu ödemler ve morarmalar korse kullanımından sonra 1 hafta içerisinde yok olmaktadır. Her hastanın da her ameliyat sonrası belirli bir perhiz yapması ve hareket yapması gerekir. Vaser liposuction sonrası iyileşme sürecinde ise spor ve temizlik gibi hareketler ortalama 1 ay süresince önerilmemektedir. Vaser liposuction ile genel olarak yağ alınma işleminin ardından doktorun vereceği diyete göre beslenmeli, yeni yağ oluşumlarını tetiklememeliyiz. Vaser liposuction sonrası iyileşme sürecinde ise ara sıra sızlanmalar veya batmalar hissedilebilmektedir. İştahsızlık, uyku hali, bölgeseler uyuşukluklar gibi nadir de olsa yan etkileri bulunan vaser liposuction işlemi, günümüzde en yetkin teknolojiler ile donatılmış, bedenin her alanında başarılı sonuçlar vermektedir. Vaser liposuction işleminde, sinir bloğu uygulaması yapılarak, hastanın 1–2 gün bölgede ağrı hissetmemesi amaçlanır, ancak ağrı eşiği düşük olan kişiler de sinir bloğuna rağmen sızlamalar görülebilir bir etkidir.

Vaser liposuction sonrası iyileşme süreci için istanbulda vaser liposuction işlemi yapan doktorlar, her doktorun muhakkak önermesi gereken bandaj yani korseyi şiddetle tavsiye etmektedir. Vaser liposuction işleminde, bölge ister jinekomasti ister vajina liposuction fark etmeksizin korse şart olmalıdır. Korse, var olan ödemlerin genişlemesini engeller ve iyileşme sürecini hızlandırır. Olası darbelere ve mikrop kapmalara karşı anti-alerjik yapısı ile ameliyatlı hastayı korurken, vücudausert bir şekilde sararak şekillendirme sağlar. Vaser liposuction fiyatları ile korse fiyatları çoğu zaman dahil olmasa da, bazı plastik cerrahlar ve hastahane yönetiminin hastalara hediyesi olarak bu vaser liposuction korselerini hastalara armağan ediyor.

Yüz kontörü çizilmesi, dudak dolgunlaştırılması, selülitlere veda edilmesi konusunda sektördeki en iyi yöntem olan vaser liposuction, günümüzdeki en başarılı yağ alma ve estetik yöntemi olarak biliniyor. İnatçı göbeğiniz var ve selülitlerinizden bıktıysanız, vaser liposuction size en uygun ameliyat olacaktır. Ameliyat sonrası günlük yaşama dönebilme ve yan etkileri açısından diğer ameliyatlardan kat ve kat üstün olan bu yöntem ile yeniden doğmuş gibi olacaksınız.