Android 7 Nougat Çıkış Tarihi

Merakla beklenen Google’ ın Android 7 işletim sisteminin çıkış tarihi sonunda sızdı. Android 7 çıkış tarihi daha önceki söylemlerden çok farklı olmamakla birlikte yine ağustos ayı içerisinde çıkacağı belli oldu. Android 7 yi ilk olarak Nexus telefonlar ile Android One kapsamındaki telefonlar alacak.

Android Nougat Çıkış Tarihi

Kanada operatörü Telus’ un ortaya çıkan güncelleme planına göre Android 7 Nougat güncellemesi 22 Ağustos tarihinde Nexus 5X ve Nexus 6P den başlamak üzere sunulacak.

Her zaman olduğu gibi Nexus cihazlar ile beraber Android One cihazlarda bu güncellemeyi anında alacaklar. Ülkemizde Android 7 Nougat güncellemesini ilk alacak cihazlar General Mobile 4G ve General Mobile 5 Plus.

general mobile logo

General Mobile Android 7 Güncellemesi Geliyor

General Mobile 4G ve 5 Plus telefonları Android One projesi kapsamındadır. Bunun için bu cihazlarda Nexus ile beraber bu güncellemeyi alacaktır. Tabi bu güncellemelerin cihazlara her zaman olduğu gibi kademeli olarak dağıtılacağını unutmamak lazım.

Samsung, HTC, LG, Sony, Asus Android 7 Çıkış Tarihi

Bu markaların kullanıcılarına ne zaman Android 7 yi sunacakları hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Android One cihazlar dışında cihaz kullananların bu güncellemeyi alması için 1 yıla kadar beklemesi gerekebilir.

Android 7 Nougat hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.


Originally published at Serhan YILDIZ.