DigiliraPAY — Nasıl Çalışır?

Akıllı kontrat destekli dünyanın en gelişmiş kripto para ödeme geçidi hakkında..

Kripto para ödeme geçidi

Kripto paralar ile alışveriş

Türkiye’de yaklaşık 1 milyon kripto para sahibinin gündelik harcamalarında doğrudan kripto paralarını kullanmaları mümkün değildir. Bu sorunu çözmek için DigiliraPAY güncel kurlar üzerinden kripto paralar ile alışveriş yapma imkanı sunacaktır.

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret siteleri ile anlaşacak olan DigiliraPAY aracılığı ile kripto paraların gündelik hayatta kullanımının önü açılacaktır. DigiliraPAY müşterilerin %0 komisyon ile güncel kurlardan alışveriş yapmasına olanak sağlayacaktır.

Bir örnek ile açıklayacak olursak; Ahmet Bitcoin fiyatı kontrol ettiğinde 50 bin lira olduğunu görür. E-ticaret sitesinden 10 bin lira karşılığında bilgisayar almak isteyen Ahmet, DigiliraPAY aracılığı ile 0.2 BTC ödeyerek satın alma işlemini tamamlar.

Akıllı kontratlar

DigiliraPAY, kripto para ödeme işlemleri için Waves Platform blok zincirini kullanacaktır. Bu sayede tüm ödeme işlemleri ortalama 3 saniye içerisinde tamamlanacak ve müşteriler %0 komisyon ile alışveriş yapma imkanına sahip olacaklardır.

Tüm ödeme işlemleri dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için mevcut tarayıcınız aracılığı ile veya DigiliraPAY mobil uygulaması üzerinden yapılacaktır. Waves blok zinciri üzerinde geliştirilen “RIDE” (akıllı kontrat) yazılım dili aracılığı ile öncelikle BTC, ETH, LTC ve WAVES için kripto para geçitleri oluşturulacaktır. Akıllı kontratlar sayesinde kullanıcılar hem merkezi hem de merkeziyetsiz bir deneyim yaşayacaklardır.

Akıllı kontratların bizlere sağladığı avantajlar ile birlikte regülatörlerle uyumlu kripto para ödeme geçidi hizmeti sağlayacak olan DigiliraPAY mobil uygulamasını veya tarayıcı eklentisini yükleyen herkes;

  • Herhangi bir KYC onay sürecinden geçmeden cüzdanına kripto para yüklemesi yapabilecek veya cüzdanındaki kripto paraları dışarı çıkartabilecektir.
  • Mobil uygulamayı yükleyen kişiler, KYC’den bağımsız birbirlerine kripto para gönderebilecek ancak DigiliraPAY müşterisi olmayan herhangi bir adrese gönderim yapamayacaklardır.
  • 1. Seviye KYC onayından geçenler belirli bir limite kadar kripto paraları ile alışveriş yapabileceklerdir. Örneğin; Bilgisayar, Telefon, Giyim, Uçak Bileti, Otel Rezervasyonu.
  • 2. Seviye KYC onayından geçenler ise herhangi bir limite takılmadan kripto paralar ile alışveriş yapabileceklerdir. Örneğin; Otomobil, Konut
  • DigiliraPAY kripto para cüzdanları kullanıcılar tarafından kontrol edilecektir. Ancak, kullanıcı kripto para cüzdanına erişimini sağlayan anahtar kelimeleri (SEED) kaybettiği beyanında bulunursa akıllı kontratlar aracılığı ile cüzdanı uzaktan kilitlenebilecektir. Resmi onaylı bir belge ile DigiliraPAY’e başvurması halinde kripto para bakiyesi yeni cüzdanına aktarılacaktır.

Sonuç

Akıllı kontratlar aracılığı ile Dünya’nın en gelişmiş kripto para ödeme geçidi olacak olan DigiliraPAY önce ülkemizde sonrasında ise uluslarası platformlarda kripto para ödemelerinin arkasındaki altyapıyı sağlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Regülatörlerin kanun ve yönetmelikleri doğrultusunda akıllı kontratlar güncellenebilecektir.

Gelişmelerden haberdar olmak için www.digilirapay.com sitesi üzerinden e-posta adresinizi bırakarak bültenimize abone olabilirsiniz.

Bizleri Twitter’dan takip edin: https://twitter.com/DigiliraPAY

Demo

Kripto paralarınız ile saniyeler içerisinde e-ticaret alışverişlerinizi yapmanıza çok az kaldı! Demo videomuzu izlemeyi unutmayın..