Tüm Girişimcilere Çağrı!

Özellikle 2015 yılında kurulanlar

Sevgili girişimciler, büyük ihtimalle Compass’in her sene yaptığı girişimcilik indeksini biliyorsunuzdur. Geçtiğimiz sene sonunda biz de startups.watch olarak destek olmuştuk (henüz o zamanlar kapalı betadaydık) fakat organizatörlerle bir konuda tam anlaşamamıştık. Bu raporu hazırlayan kişiler bizim girişim listesi vermemizi çok doğru bulmamışlardı. Girişim listesi için Crunchbase’i kullandıklarını söylemişti.

2016 yılında yukarıdaki listede benim gibi İstanbul, Ankara veya İzmir görmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şeyi söyleyim! Girişiminizi crunchbase’e girin. Özellikle 2015 yılında kurulanlar girerse 2015 yılında sıçrama olacağı için daha büyük bir growth index’imiz olacaktır. (2014 yılı olanlar mümkünse girmesin hatta)

Startups.watch olarak şimdiye kadar 2015 yılında 259 girişim kurulmuş gözüküyor. (ICT alanındakiler) Yani bu 259 girişimden ne kadar çoğu crunchbase’e girişimini girerse o kadar şansımız artar :)

Kuruluş yılınızı ve ülke bilginizi girmeyi unutmayın ve etrafınızda 2015 yılında kurulmuş girişimler varsa onlara da haber vermeyi unutmayın! Ne kadar çok bilgi girerseniz o kadar iyi (funding, founder…)

GİRİŞİMİNİZİ CRUNCHBASE’E GİRİN!

bi dost :)