Çeviri: Dr.Jonah Jakel “Flow”

28 Kasım 2015'te Naturel Beden Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali’nde Radia Gelişim’in davetlisi olarak gelen Dr. Jonah Jakel’in “Flow” adlı konuşmasında çevirmenlik yaptım.

Dr. Jakel bir kayropraktör olarak Flow (Akış) adlı bir çalışma yapıyor. 2006 yılından beri, ABD’de çalışmalarına devam ediyor. Sunumunda kısaca bedenin kendini iyileştirme potansiyelinden bahsediyor ve sağlıklı çalışan bir merkezi sinir sistemiyle bunun başarılabileceğinden anlatıyor.

Diyor ki, “Bizi yaratan, evreni gezegenleri yıldızları yaratan aynı güç, aynı ilahi zeka. Önce hiçbir şeyden, bir hücreden tüm organlarımız yaratılmışsa, o zaman bedenimizin hayal bile edemeyeceğimiz bir gücü var demektir ve bunu kendini iyileştirmek için de kullanabilir.”

Rahatsızlıkların sebebi olarak bedende biriken stres ve gerginliklerden dolayı bozulan sinir sistemi ile beyin ve beden arasındaki iletişimin bozulmasından kaynaklandığını söylüyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak semptom ile değil de sağlıklı kısımlara odaklandığını ve sağlıklı kısımlar arasındaki iletişimin yeninden sağlanarak kişinin sinirsel iletişimi yeniden sağlanması yönünde bir süreçten bahsediyor.

Bir süre önce çok ciddi bir trafik kazası geçirmiş, tüm vücudu paramparça olmuş ve bu çalışma ile yeniden sağlığına kavuşmuş. Bana ilham veren diğer bir kısım ise şu cümlesi “bu deneyim ile ilahi zekanın işleyişi hakkında hiç bir kuşkum kalmadı ve yaşadığım her bir gün için şükran doluyum”

http://radiagelisim.com/egitimdetay.php?id=93

A single golf clap? Or a long standing ovation?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.