MATRIX in EOS gibi diğer rakip kriptoparalar dan farkı nedir?

MATRIX, bugüne kadarki en gelişmiş ve akıllı açık blockchain platformunu yaratmak için Blockchain ve Yapay Zekayı (AI) bir araya getirmektedir. Yeni nesil blockchain için tasarlanmış ve kriptopara dünyasında devrim yaratmak için en son Yapay Zeka (Al) tekniklerinden yararlanmaktadır. MATRIX, temel ana zinciri ;yapay zekayı, güvenlik korumasını, uygulama sistemini, kullanıcı dostu ve geliştirici odaklı blockchain işletim sistemini de içeren Yapay Zeka (AI) + blockchain alanında öncü ve lider konumdadır. Bu zayıf pazarda EOS gibi diğer rakiplerinin yanında teknoloji olarak çok ileridedir.

AI Destekli Yeni Nesil Blockchain Teknolojisi

NEDEN MATRIX ?

1)BENZERSİZ TAKIMI

Dünya lideri olan MATRIX’in yapay zeka, iletişim ve çip bilimciler tarafından yönetilen Ar-Ge ekibi üyeleri, Tsinghua ve Peking Üniversitelerinden mezun, Çin’in en iyi üniversitelerinin personellerinden oluşmaktadır. MATRIX’teki çekirdek bilimciler, Dünya Yapay Zeka (AI) Yarışmasında şampiyon olmuşlardır ve ayrıca 4.5G \ 5G Uluslararası İletişim Standardı’nı kurmuşlardır. Takımın çekirdek mühendisleri Microsoft \ Facebook \ Google gibi birinci sınıf IT şirketlerinde çalışmışlardır.

Profesör Steve Deng, MATRIX AI Network’ün Baş Bilim Adamıdır. Kendi alanında bir liderdir. Derin öğrenme temelli görüntü algılama üzerine yaptığı çalışma 1. sırada yer almıştır.

MATRIX AI Network’ün Genel Ağ Mimarı olan, Dr. Bill Li, MATRIX’in blockchain araştırma ekibine liderlik etmektedir. Çin’in 4G, 4.5G (NB-IoT) ve 5G standartların kurulmasında büyük katkıda bulunmuştur. Ayrıca Çin’in ilk Wi-Fi alıcı-verici IC’nin Baş Mimarı olarak da görev yapmıştır.

MR Tim SHI — MATRIX Çip Bilimadamı Şefidir, yarı iletken endüstrisinin kıdemli bir üyesidir. MATRIX’e katılmadan önce AMD’nin Ana Sistem Mimarıydı ve aynı zamanda AMD’nin Çin’deki şirketler ve üniversitelerle ilgili teknoloji ortaklığından sorumluydu. Bu pozisyondan önce, Synopsys ve ARM gibi önde gelen uluslararası IC şirketlerinde çeşitli görevlerde bulundu. Shi ayrıca Samsung Semiconductor da üst düzey çip tasarım mühendisiydi (Samsung’un Kore’deki merkezi). Dr. Shi nin 2005 yılında Çin Bilimler Akademisi’nden Ph.D diploması vardır.

MATRIX in ödüllü bilimadamları

2)BENZERSİZ TEKNOLOJİSİ

MATRIX, sadece geliştiricilerin çeşitli yenilikçi uygulamalarını yürütmekle kalmayıp, aynı zamanda kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir arayüz sunmasını sağlayan entegre bir ekosistem oluşturmayı amaçlamaktadır. MATRIX, blockchain teknolojisinin mevcut sorunlarını verimlilik, güvenlik, kullanılabilirlik esnekliği ve kaynak israfını da çözmek için gelişmiş yapay zeka teknolojisini kullanmaktadır. Kendi kendine öğrenme yeteneği ve evrimi ile bir Yapay Zeka (AI) ağı oluşturur.

  • Otomatik Kodlu Akıllı Sözleşmeleri — otomatik kodlama için Doğal Dil Programlama ve derin öğrenmeye dayalı şablonları kullanır. İngilizce ve Çince desteklidir.
  • Yenilikçi Madencilik Mekanizması (Yeşil Madencilik olarakta adlandırılır ) — Markov-Chain Monte Carlo (MCMC) algoritmalarını çalıştırmak için geniş bilgi işlem kaynakları kullanır. MCMC algoritmaları değerli reel uygulamalara sahiptir.
  • Yapay Zeka (AI) destekli dinamik güvenlik — potansiyel boşlukları ve kötü niyetli atakları tanımlayarak yoğun saldırı altında bile sağlamlık sağlar.

3)BENZERSİZ ALGORİTMASI

Blockchain sektöründeki birçok kriptopara algoritma olarak byzantine, hash yada script algoritmalarını kullanır. MATRIX AI Network’ün Bayes algoritmalarını kullanması, onu sektördeki EOS gibi diğer oyunculardan farklı kılar. MATRIX AI Network ün kullanıcı destekli hesaplama gücü havuzu, bireylerin veya işletmelerin tek başına başaramayacağı önemli şeyleri hesaplamak için kullanılır. İçerdiği simulasyonlara örnek olarak doğru kanser teşhisi, erken hastalık teşhisi ve hava tahminini verebiliriz.

4)HIZLI ÇOK AMAÇLI AĞI

Şu an 50.000 tps (transaction per second — saniyedeki işlem hızı) test edilmiştir. Eylül,2018 de 100.000 tps Testnet in de deneneceği açıklanmıştır. Aralık,2018 Mainnet lansmanında hedef 1.000.000 tps dir. Saniyede bir milyon işlem ile daha hızlı Blockchain ağı, hatta Visa’dan bile daha iyi. MATRIX; Ethereum, Qtum, Waves, Zilliqa, Ripple, Nano, Neo, diğer rakiplerinden çok daha hızlıdır!

MATRIX in diğer rakipleriyle karşılaştırması

5)BENZERSİZ COMMUNITY ve SOSYAL MEDYA HESAPLARI

MATRIX başlattığı Uluslararası Community Programı ile şu anda birçok ülkede Yerel Community Manager leri ve topluluklarıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Şu anda tüm topluluğu 100.000 kişiye ulaşmıştır.

ULUSLARARASI RESMİ MATRIX TOPLULUKLARI

En son İstanbul da katıldıkları SamuraiSignals ile ortak düzenledikleri MATRIX Istanbul Meetup uluslararası yayın ve basın kanallarında ses getirmiştir.

Resmi Telegram Kanalları:
Duyurular TG: https://t.me/matrixannchannel
İngilizce TG: https://t.me/matrixainetwork
Çince TG: https://t.me/MANcn
Japonca TG: t.me/MATRIX_JAPAN
Dutch TG: t.me/NLMatrixAINetwork
Rus TG: t.me/MatrixAINetworkRussiaOfficial
Kore TG: t.me/MatrixAINetworkKR
Türkçe TG: t.me/MatrixAITurkey

Sosyal medya hesapları:
Twitter: https://twitter.com/MatrixAINetwork
Reddit: https://www.reddit.com/r/MatrixAINetwork
Medium: http://medium.com/@MatrixAINetwork
Facebook: https://www.facebook.com/MatrixAINetworks
LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/MatrixAInetworks
Github: https://github.com/MatrixAINetwork