نحوه مطالعه طراحی مد

Shakerizadeh
3 min readFeb 22

--

برای تبدیل شدن به یک طراح مد موفق لزوماً نیازی به مدرک لیسانس در طراحی مد ندارید. اما اگر می‌دانید که صنعت مد جایی است که به آن تعلق دارید، آموزش طراحی لباس در شیراز می‌تواند راهی عالی برای یادگیری مهارت‌های عملی مانند الگوسازی، پارچه‌کاری، تصویرسازی مد و جنبه تجاری مد باشد.

طراحی مد چیست؟

طراحی مد هنر ایجاد لباس و لوازم جانبی است. به عنوان یک رشته تحصیلی آکادمیک، طراحی مد از بسیاری از رشته ها، از جمله تاریخ، تجارت، تصویرسازی، و فناوری استخراج می شود. به عنوان یک عمل هنری، طراحی مد با فرهنگ در هم آمیخته است. طراحان مد لباس ها را بر اساس تقاضای مصرف کننده یا دیدگاه خلاقانه خود تولید می کنند و مصرف کنندگان به این طرح ها پاسخ می دهند و روندهای جدیدی را به وجود می آورند.

نحوه مطالعه طراحی مد

در دنیای مد، نمونه کارها، مهارت ها و اشتیاق شما مهمتر از جایی است که به مدرسه رفته اید. با این حال، تخصص در طراحی مد، راهی عالی برای تسلط بر ابزار طراحی و ایجاد اتصالات است. در اینجا نحوه شروع به کار آمده است.

  1. 1. در مورد صنعت مد بیاموزید . اگر می خواهید در زمینه طراحی مد تحصیل کنید، اولین قدم این است که تکالیف خود را انجام دهید. درباره تاریخچه مد تحقیق کنید و با روندها و چالش های فعلی در صنعت آشنا شوید . یادگیری خودراهبری می تواند منبع بسیار خوبی برای الهام باشد و به شما کمک می کند آموزش خود را شروع کنید که در هنگام درخواست برای مدارس به شما کمک می کند.
  2. اصول اولیه را به خود بیاموزید . یادگیری اصول طراحی مد و ساخت و ساز — طراحی، خیاطی و الگوسازی — راه مهم دیگری برای آماده سازی خود برای آموزش طراحی مد است. اگر بتوانید این اصول اولیه را در خانه (یا از طریق یک برنامه کم هزینه در جامعه خود) آموزش دهید، می توانید به سرعت به سمت تکنیک های پیشرفته تر در مدرسه مد بروید. علاوه بر مهارت های طراحی و خیاطی، بیشتر مدارس همچنین از دانش آموزان انتظار دارند که دانش پایه ای در مورد تئوری رنگ و ترکیب و کیفیت انواع پارچه داشته باشند .
  3. طرح های خود را ایجاد کنید . یکی از راه‌های تشخیص اینکه آیا طراحی مد برای شما مسیر شغلی مناسبی است یا خیر این است که دست خود را در برخی از طرح‌های اصلی امتحان کنید. طرح های لباس را در دفترچه طراحی خود ترسیم کنید، سپس طرح های مورد علاقه خود را که در حیطه مهارت شما هستند شناسایی کنید. از مهارت های خیاطی و طراحی خود برای ایجاد و تنظیم دقیق چند قطعه استفاده کنید. انتظار نداشته باشید که در اولین تلاش کامل باشند — هر چه بیشتر تمرین کنید، نمونه کارها بهتر خواهد شد.

shahr-raz.comبرای ثبت نام در دوره ها آموزشی طراحی لباس می توانید به سایت موسسه فرهنگی هنری شهرراز مراجعه فرمایید.(ثبت نام دوره آموزشی)

--

--