חיטוי מאגר מים

חיטוי מאגרי מים יכולה להישמע לכם כמו משימה מוזרה למדי אך היא זו ששומרת על הבריאות שלכם. המים יכולים להיות מטונפים אחרי שהם עומדים זמן רב והחלקיקים של המתכות שבהם המים נאגרים, יכולים להשפיע על הטוהר שלהם. זה הזמן להבין כמה פרטים חשובים על חיטוי מאגר מים וביצועו.

כמה עולה לחטא מאגרי מים?

חיטוי מאגר מים היא פעולה שאתם חייבים לבצע במידה ויש ברשותכם מאגר כזה, אך בוודאי תרצו לדעת כמה זה יעלה לכם. המחיר לחיטוי מאגר מים יכול לנוע מ-600 שקלים ועד אלפי שקלים והוא תלוי, איך לא, בגודל המאגר. מאגר מים בנפח של 6 מ”ק יעלה לכם כמה מאות שקלים ועד 1000 שקלים בממוצע, מאגר של 8 מ”ק מים יעלה בין 1000 ועד 1500 בממוצע וכן הלאה. כמובן שהמחיר תלוי בכמה גורמים שונים ולא רק בנפח של מאגר המים אך בכל מקרה אלו הם טווח המחירים וההבדלים לא תמיד יהיו גדולים.

כיצד אפשר להוזיל את המחיר?

כדי להוזיל את המחיר של חיטוי מאגר מים אתם צריכים לבצע סקר שוק. למעשה זו האפשרות היחידה שלכם להוריד את המחיר, יחד עם מיקוח שלא תמיד יעבוד. כמובן שעבודה קבועה עם חברת חיטוי מאגרי מים יכולה לסייע לקבלת מחיר טוב יותר הרי כל חברה תשמח לעבוד עם לקוח, בעיקר אם מדובר בלקוח גדול, לאורך זמן. בעיקר אם אתם רוצים למצוא חברה שתדאג לחיטוי מאגרי המים שלכם באופן קבוע חשוב לבצע סקר שוק מעמיק כי חיסכון של כמה עשרות שקלים לחיטוי יכול להיות חיסכון משמעותי מאוד לשנים רבות. בכל מקרה סקר השוק לא נועד רק להוזלת המחיר אלא לבדיקת השוק.

האם על החיטוי ניתנת אחריות?

כאשר אתם בודקים את חברות חיטוי מאגרי המים אתם צריכים לבדוק גם את המחיר שהן מציעות אך כמובן גם את המקצועיות ואת הניסיון שלהן. אלו הם פרמטרים חשובים מאוד שיבטיחו לכם כי העבודה שתתבצע תהיה בטוחה וראויה. יחד עם זאת חשוב אוד שהעבודה תתבצע באחריות. יכול להיות שתהיה בעיה כלשהי עם החיטוי, יכול להיות שאחת הפעולות שתבצע החברה במאגר המים שלכם תגרור בעיה לאחר מכן, ומישהו יצטרך לתת את הדין. לכן חשוב לעבוד עם חברה שעובדת בצורה מסודרת, מוציאה קבלות מסודרות וגם מתחייבת לבטיחות עליונה בכל בדיקה וטיפול שהיא מבצעת.

האם החברה דואגת גם לאישורים?

חיטוי מאגר מים היא לא משימה פשוטה, לא ברמה התפעולית והביצועית וכמובן לא ברמה הבירוקרטית. לפני שמבצעים חיטוי למאגר מים יש צורך לקחת דגימה של המים ולשלוח אותה למעבדה. לאחר מכן יש צורך לבצע את החיטוי בצורה יסודית ומקצועית, ואז יש צורך לבדוק את המים שוב. אחרי שהמים נבדקו יש לשלוח את התוצאות למשרד הבריאות ולקבל ממנו אישור. כל התהליכים הבירוקרטיים האלו לא יהיו משימה שלכם אלא משימתה של החברה שמבצעת את החיטוי. חשוב שתבדקו שהיא מציעה את השירות הזה וכמובן שהוא גם כלול במחיר.

מתי נצטרך לבצע שוב את החיטוי?

חיטוי מאגר מים חייב להתבצע לפחות פעם בשנה. אפשר לבצע את החיטוי יותר פעמים בשנה ובמקרים נדירים יחסית הוא מתבקש לפי החוק, בעיקר לפי הרגישות של אותו מתקן מים וכמובן העמידות שלו. יש נהלים גם לגבי איכות המתקנים שבהם אוגרים את המים אך בכל זאת, גם אם מדובר במתקן הכי טוב וחדש שיש, החיטוי חייב להתבצע פעם בשנה. הסיבה לכך היא לא חשד להרעלה של המים אלא בדיקה שגרתית שמטרתה לוודא את איכות המים במאגרים וכך לעלות על בעיות שיכולות להיות כלל מערכתיות, או בעיות שנובעות מכלי הקיבול עצמו.