Pouze 5 dní zbývá do začátku šestého ročníku Signal Festivalu. Co nesmíte propásnout?

Už za 5 dní vypukne Signal Festival 2018. Nevíte, jaké novinky přináší letošní ročník a jaké instalace můžete navštívit? Čtěte dále!

Slavnostní zahájení
Celý festival začne ve čtvrtek 11. října v 19:00 slavnostním zahájením na Karlínském náměstí. Kromě úvodní řeči se můžete těšit na první mappingovou projekci na kostele sv. Cyrila a Metoděje. Zahájením vás provede herečka Martha Issová.

Nová trasa povede Karlínem
Karlínská trasa je největší novinkou letošního ročníku Signal Festivalu, kam jsme přesunuli i 3D videomapping. Stačí si zakoupit 3D brýle na místě konání — Kasárna Karlín — a užít si velkolepou jízdu v režii baskických Hotaru Visual Guerrilla. Ti vám v rámci svého díla s názvem Biofilms přiblíží koncept využití mikroorganismů jako základu stavebních materiálů. Na Karlínském náměstí jsem pro vás nachystali site-specific instalaci Future Ruins pojednávající o historii tajemné zahrady. Toto dílo od Romaina Tardyho kombinuje digitální projekci na kostel sv. Cyrila a Metoděje s dvanácti světelnými sochami.

Zdroj: Romain Tardy

Centrum a Vinohrady ve světle Signal Festivalu

V rámci tras Centrum a Vinohrady vám představíme především tvorbu předních českých umělců, jako jsou Ivan Kafka, Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein, Michal Škapa a další. Prostor dáme taktéž mladým nadějným tvůrcům, uvidíte například instalace Tomáše Dymeše, studia _STROY, či Tomáše Ullricha a Iva Loudy. Můžete se samozřejmě těšit na oblíbený videomapping na náměstí Míru, v rámci kterého vám němečtí Ruestungsschmie.de promítnou příběh o minulosti, současnosti a budoucnosti.

Oficiální festivalové trasy jsou doplněny o tzv. Satelity, o kterých si můžete více přečíst zde.

Zdroj: Michal Škapa

Vnitřní instalace v inspirativních prostorách

Preferujete-li komornější atmosféru, doporučujeme vydat se do naší Galerijní zóny. Ocitnete se například v gravitačním poli černé díry či v epicentru silné bouřky. Švýcarský umělec světového formátu Zimoun představí svůj unikátní koncept tvorby, ve které kombinuje mechanické součástky s předměty běžného užívání. Jeho instalaci můžete vidět v karlínské Hauch Gallery. Vstupenku, která vás opravňuje ke vstupu do všech pěti prostor v rámci této zóny, si můžete zakoupit již dnes za zvýhodněnou cenu, stačí kliknout sem.

Zdroj: Zimoun

Pokud vás zajímá, jak může vypadat spojení varhan se světelnou kinetickou instalací, rozhodně nepromeškejte společný projekt SIGNAL festivalu a Strun podzimu s názvem Organik. Vstupenky si můžete zakoupit již nyní na tyto termíny 11.10., 12.10. a 13.10.

Nenechte si ujít ani rozhovory s tvůrci letošních instalací a živá audiovizuální vystoupení v CAMPu. Vstupné je zdarma! Více o doprovodném programu naleznete zde.

Buďte v obraze se SIGNAL aplikací

Vše potřebné najdete ve festivalové aplikaci, kterou si můžete stáhnout zde (iOS) a zde (Android). Kromě popisu jednotlivých instalací a užitečných informací naleznete v této aplikaci i mapu s navigací, která vám usnadní přesun po festivalových trasách.