Rekapitulace Signal Festivalu 2018 a top 5 z letošních instalací

Stovky tisíc z vás vidělo od předminulého čtvrtka do neděle ulice Karlína, centra a Vinohrad rozsvícené instalacemi Signal Festivalu. Nová trasa Karlínem u vás slavila úspěch, je tedy možné, že ji najdete na festivalové mapě i v příštím roce.

Představili jsme vám díla etablovaných českých umělců i mladých talentů, zároveň jste se mohli kochat instalacemi od nejžádanějších zahraničních vizuálních umělců současnosti. Letos tak vzniklo 19 světelných uměleckých děl, která jste viděli v premiéře. Videomappingy rozpohybovaly fasády kostela sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí, kostela svaté Ludmily na náměstí Míru i Kasáren Karlín. Pět instalací v Galerijní zóně nabídlo komornější atmosféru, stejně jako naše Satelity. Hudebně laděný doprovodný program vám přinesl až fyzický zážitek díky spojení varhan, světel a kyvadla. Ponořit jste se mohli i do šumu mořských vln.

Na základě vašich ohlasů jsme vytvořili výběr pěti nejoblíbenějších instalací letošního ročníku:

  1. Ruestungsschmie.de — Nucleus3 (náměstí Míru)
© Alexander Dobrovodský

2. Romain Tardy — Future Ruins (Karlínské náměstí)

© Alexander Dobrovodský

3. _STROY — Sssssspace (TJ Sokol Vinohrady)

© Alexander Dobrovodský

4. 3dsense — EREBUS (Bar/ák)

© Alexander Dobrovodský

5. Hotaru Visual Guerrilla — Biofilms (Kasárna Karlín)

© Alexander Dobrovodský

Pokud jste nestihli letošní ročník Signalu, nezoufejte! Kromě fotografií a videí na našem webu máte stále šanci vidět instalaci Neon od Michala Škapy. Dílo tohoto předního představitele české streetartové scény můžete vidět v Atriu na Žižkově až do konce února 2019.

Věříme, že jste si užili letošní ročník Signal Festivalu, na ten další se můžete těšit od 10. do 13. října 2019. Jaké instalace letošního ročníku se vám líbily nejvíce? Dejte nám vědět v komentářích!