S Galerijní zónou Signal Festivalu se podíváte do oblak i do vesmíru! Na co se můžete těšit?

5 instalací uzavřených v pěti prostorách historické i současné Prahy — to je Galerijní zóna Signal Festivalu 2018. Na koho se můžete těšit?

Díky významnému českému umělci Richardu Loskotovi a UAII studio se ocitnete v epicentru silné bouřky a dotknete se oblak. Instalace Nebe na Zemi, kterou naleznete ve dvoraně Clam-Gallasova paláce, je inspirována prožitkem nočního letu nad bouřkovými mraky, vznášením se nad mohutným světelným oceánem.

Guillaume Marmin pro vás v Colloredo-Mansfeldském paláci připravil instalaci Rococo, v rámci které s pomocí 124 na míru upravených projektorů reaguje na výjimečnou architekturu tohoto prostoru. Temnotu v místnosti narušují světelné paprsky, které vykreslují až hypnoticky geometrické tvary. V doprovodu hudby od Philippe Gordianiho se tak ocitnete v neustále se měnícím prostoru.

Američtí SOFTlab se rozhodli zakomponovat unikátnost Zrcadlové kaple Klementina do své interaktivní instalace IRIS. V rotujících plochách zrcadel se bude odrážet výjimečná architektura této kaple, světelné záblesky, tváře okolo stojících diváků a zvídavé pohledy nově příchozích. Vznikne tak unikátní, vertikálně rozdrobený panoramatický obraz, jehož součástí můžete být i Vy!

Zdroj: SOFTlab

S Galerijní zónou Signal Festivalu se podíváte i do Karlína, kde se vám představí švýcarský umělec světového formátu Zimoun. Zajímá-li Vás, jak může vypadat velkolepé umělecké dílo vytvořené ze stejnosměrných motorů, vatových kuliček a kartonových krabic, navštivte ve festivalových dnech Hauch Gallery.

V Karlíně ještě zůstaneme a to s českým studiem 3dsense. Pravidelní návštěvníci festivalu si možná vzpomenou na jejich úspěšnou instalaci Faces na SIGNALu 2015. Pro letošní rok si pro nás připravili zcela novou vesmírnou instalaci s názvem EREBUS. V pavlačovém dvoře Bar/áku Vám abstraktní formou přiblíží vlastnosti gravitačního pole černé díry.

Zdroj: 3dsense

Jak přesně funguje Galerijní zóna Signal Festivalu? Galerijní zóna je přístupná pouze po zakoupení vstupenky. Můžete si ji koupit předem za zvýhodněnou cenu zde a v jednom z míst Galerijní zóny si ji během festivalu jen nechte vyměnit za pásku na ruku. Jedna vstupenka vás opravňuje ke vstupu do všech pěti lokací Galerijní zóny. Pásku si budete moci zakoupit taktéž až na místě — ve všech lokacích Galerijní zóny během festivalových dnů.